Valitsus loodab teenida täitmata valimislubaduste müügist üle 150 miljoni euro

Euros
45 Shares

Eesti loodab teenida eelmiste valimiste ajast täitmata lubaduste müügist tänu hinnatõusule sel aastal üle 150 miljoni euro, mida on kolmandiku võrra rohkem kui eelarves kavandatud.

Rahandusministeeriumi sõnul plaanitakse enamus laekunud summast kasutada selleks, et välja töötada järgmised valmislubadused, mida koalitsioonipartneritel pole plaaniski täita.

Rahandusministeerium selgitas, et praegu on igati hea hetk vanade valijatele antud täitmata lubaduste müügiks, sest nende asemele jäävad juba mõne päeva pärast alles uued valijatele antud lubadused, mida erakondadel pole plaaniski täita.

„Kohe-kohe on toimumas juba uued valimised ning nendega seoses on erakonnad välja käinud sadu uusi lubadusi, mille täitmisele peale valimisi nagunii keegi tähelepanu ei pööra. Samal ajal on juba ainuüksi koalitsiooniparteritel – Reformierakonnal ja Kekserakonnal – eelmiste valmiste ajast täitmata mitu lehekülge väga häid, lausa suurepäraseid, valimiseelseid lubadusi,“ selgitas rahandusministeeriumi esindaja.

Ministeeriumi esindaja selgitas veel, et meie erakondade poolt valijatele antud täitmata lubadused müüakse erinevatele parteidele Euroopas, kes saavad neid lubadusi kasutada oma valimiskampaaniates.

„Paljud meie parteide poolt valijatele antud täitmata lubadused sobivad kasutamiseks ka näiteks Skandinaavia riikides, aga samuti ka Lõuna-Euroopas või Balkanimaadel,“ selgitas rahandusministeeriumi esindaja.

Rahandusministeeriumi sõnul lähtub valitsus valijatele antud täitmata valmislubaduste müügil säästlikkust eluviisist –  heal täitmata lubadusel ei tohi lasta raisku minna, kui seda sama lubadust saaks kasutada mõni teine partei mõnes teises riigis oma valijatele. Eriti veel juhul, kui Eesti riigi kassasse laekub valijatele antud täitmata valmislubaduste müügist miljoneid eurosid lisatulu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga