VALITSUS: Maksurahu tähendab, et valitsus saab rahulikult makse tõsta!

Jaak Aab
132 Shares

RIIGIHALDUSE MINISTRI ARVATES PRAEGUNE VALITSUS EI MUUDA OLEMASOLEVAID MAKSE EGA KEHTESTA MITTE ÜHTEGI UUT MAKSU (PILT: TAIRO LUTTER/POSTIMEES)

Eile toimunud pressikonverentsil teatas valitsus, et alates 2024. aastast on plaanis maamaksu tõsta kuni 10 protsenti. 

Selle peale viitasid pressikonverentsil viibinud ajakirjanikud, et jaanuaris ametisse astunud Kaja Kallase juhitav Reformierakonna ja Keskerakonna  valitsuskoalitsioon lubas oma valitsemisperioodiks kehtestada maksurahu.

Ajakirjanikud tsiteerisid toona Kaja Kallase poolt antud selgitust: “Leppisime kokku, et arvestades, et on kriisiaastad ja see valitsus on ametis kaks aastat, siis me mõlemad oleme oma lubadustes tulnud keskele kokku ja me lubame maksurahu ehk muutusi seal ei tee,” lisas ta.

Selle peale selgitas peaminister Kaja Kallas, et praeguse koalitsiooni arusaam maksurahust ei tähenda seda, et maksusid ei muudeta.

Peamister selgitas, et praeguse valitsuse definitsiooni järgi tähendab termin „maksurahu“ , et valitsus võib rahulikult, see tähendab ilma avalikkuse või ajakirjanduse poolse kriitikata, muuta ja tõsta olemasolevaid ning kehtestada uusi makse.

Sellest tulenevalt palus peaminister ajakirjanduse esindajatel suhtuda uutesse maksudesse rahulikult, see tähendab ilma kriitikata.

Peaministrit täiendas riigihalduse minister Jaak Aab, kes selgitas, et tehniliselt võttes järgib praegune valitsus jätkuvalt maksurahu. Praegune valitsus ei muuda ühtegi maksu järgmise kahe aasta jooksul kuni selle valitsuse volituste lõppemiseni. Kõik praeguse valitsuse poolt muudetavad või uue maksud hakkavad kehtima 2024. aasta lõpus ehk jäävad uue valitsuse mureks ja kohustuseks.

„Selgitan kõigile kriitikutele puust ja punaselt – järgmise maade korralise hindamise aja otsustab valitsus sõltuvalt riigieelarvelistest võimalustest. Valitsus arutab teemat märtsikuus. Ettepaneku kohaselt võiks selle läbi viia mitte varem kui 2021-2022. Maade hindamise mõju maamaksule ei saa olema enne 2024. aastat. Praegune valitsus ei muuda olemasolevaid makse ega kehtesta mitte ühtegi maksu,“ selgitas Jaak Aab põhjalikult praeguse valitsuse poolt järgitavat maksurahu põhimõtet.

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga