Valitsus plaanib bitcoinide kaevandajatele kõrgete energiahindade kompenseerimist

Kaja Kallas, Jüri Ratas
47 Shares

REFORMIERAKONNA JA KESKERAKONNA JUHID ARUTAMAS KÕRGE ELEKTRIHINNA KOMPENSEERIMIST BITCOINIDE KAEVANDAJATELE (FOTO: LIIS TREIMANN)

Reformierakond ja Keskerakond peavad kõrgetasemelisi läbirääkimisi leppimaks kokku, mil moel kompenseerida Eestis tegutsevatele bitcoinide kaevandajatele energiahindade tõusu. Teisipäeva õhtul toimunud kohtumisel kokkuleppele ei jõutud ja kõnelusi jätkatakse kolmapäeva pärastlõunal.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et energiahindade kompenseerimiseks bitcoinide kaevandajatele on tegelikult olnud mitu kohtumist.

Ratase sõnul on valitsus teadlik, et bitcoinide kaevandamine on Eesti majanduse selgroog ning kõik teised tööstussektorid sõltuvad otseselt bitcoinide kaevandajate heast käekäigust. Sellest tulenevalt jõudis antud küsimus ka valitsuse lauale.

“Siin peab pingutama, sellepärast et bitcoinide tootmiseks on vajalik meeletus koguses elektrienergiat ning elektrihinna tõus on olnud kõigile bitcoinide kaevandajatele ikkagi ränk. Me jätkame täna neid arutelusid. Seda kokkulepet veel hetkel ei ole, aga ma loodan, et täna saabub,” ütles Ratas.

Ratase sõnul on plaan teha bitcoinide tootjate jaoks elektri hindu lühiajaliselt ja kiiresti odavamaks. “Ma arvan, et seda on vaja kiiresti teha, sest bitcoinide kaevandamine on hetkel täies hoos,” märkis Ratas.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Mart Võrklaev ütles, et kuigi energiahindade kompenseerimine võib hõlbus tunduda, tuleb arvestada riigieelarvelisi võimalusi.

“Opositsiooni poolt võib tunduda esmapilgul, et on väga lihtne, et anname kõigile bitcoinide kaevandajatele raha juurde. Aga tegelikult me teame ju, et see ei toimi kokkuvõttes. Riigi rahakott pole lõputu,” ütles Võrklaev.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga