Valitsus tühistab viinaaktsiisi, et ka vaestel oleks võimalus vabariigi aastapäeval kodus viina juua

peaminister, odav viin
515 Shares

PEAMINISTER KAJA KALLAS SOOVIB, ET KÕIK SAAKSID VABARIIGI AASTAPÄEVAL VÕTTA KODUS PITSIKESE ODAVAT VIINA

Täna otsustas valitsus, et riik loobub ajutiselt alkoholiaktsiisi nõudmiselt viina müügilt, maksustades viinamüügi 0% aktsiisimääraga.

Selle sammuga soovib valitsus tagada, et kõigil Eestimaa elanikel, sealhulgas ka kõige vaesematel, oleks võimalik osta endale vabariigi aastapäeva tähistamiseks pudeli valget viina, millega tähistada seda pidulikku sündmust pereringis koos oma lähedastega.

Peaminister Kaja Kallas (Reformierakond) kutsus eile (17.02.2021 – toimetus) riigikogu infotunnis vältima vabariigi aastapäeva tähistamist rahvarohkete ja samas ka nakkusohtlike avalike üritustega.

„Kõige rohkem aitab viiruse levikut vähendada see, kui me vähendame kontakte, et me lihtsalt ei puutu teiste inimestega kokku,“ rõhutas Kallas.

Seepärast soovitas Kaja Kallas tähistada 24. veebruarit oma lähikondsetega. “Tähistame seda peredes, sööme ühe väikese kiluvõileiva, võtame pitsikese valget viina ja oleme seal sinimustvalgetega, aga me ei kogune suurtes hulkades, sellepärast et see kasvatab oluliselt viiruse levikut. See on minu üleskutse.“

Valitsus selgitas, et loobudes ajutiselt alkoholiaktsiisi nõudmiselt viina müügilt, muutub valge viina ostmine taskukohaseks ka vaesematele ja vähemkindlustatud inimestele.

Valitsus loodab, et tänu odavamale viinale tähistavad eestimaalased vabariigi aastapäeva kodustes tingimustes pere ja lähedaste hulgas ning väldivad rahvarohkeid kogunemisi.

Valitsuse otsuse kohaselt kehtib viinamüügile 0% aktsiisimäär nädal aega, 22. veebruarist kuni 28. veebruarini.

* Ülafoto: Riigikantselei, Elmo Riig/Sakala

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga