VALITUSUSE SALAPLAAN PALJASTATUD: Politseiriigi asemel plaanitakse luua tuletõrjeriiki!

Tuletõrje komando
148 Shares

VALITSUSE POOLT KAVANDATAVA TULETÕRJERIIGI KARMID ESINDAJAD (FOTO EI PRUUGI OLLA ILLUSTREERIV!)

Valitsus algatas tulekajude ennetamise ja tõrje seaduse (TETS) muutmise, mis annab pääste- ja tuletõrjeametile ohtliku tulekahju leviku peatamiseks täiendavaid volitusi juurde.

Opositsiooniliider Eesti Konservatiivne Rahvaerakond näeb selles ohtu õigusriiklusele.

EKRE esimees Martin Helme selgitas, et põhimure on selles, et neid erivolitusi saab rakendada ka väljaspool tulekahju olukorda.

Valitsus plaanib tuletõrjeriigi türanniat

„Inimestele lihtsalt valetatakse, see eelnõu annab pääste- ja tuletõrjeametile võimu igas olukorras“, nimetas Helme selle seaduse muutmist „tuletõrjeriigi ja türannia eelnõuks“.

Martin Helme lisas veel: “Põhimure seisnebki selles, et meil on pandud lauale eelnõu, mis annab erakorraliselt enneolematu võimu pääste- ja tuletõrjeametile, mida tegelikult tohiks kasutada ainult eri- või hädaolukorras, aga eelnõu annab selle võimu igas tulekahju olukorras.“

„Seal on ka palju varasemaid paragrahve, mis seda tuletõrje võimu tegelikult veel laiendavad. Näiteks ei ole meil selgelt defineeritud, mis asi on suur ja ohtlik tulekahju. Sisuliselt võib pääste- ja tuletõrjeametile kuulutada, et ka tavaline tulekahju on suur ja ohtlik“

Martin Helme selgitas veel õigusi, mida pääste- ja tuletõrjeametile antakse:

  • pääste- ja tuletõrjeametile võib ilma igasuguse koht loata põlevasse objekti sisse tungida;
  • vajadusel ka uksi ja aknaid lahti murda;
  • inimesi tulekahju kohalt vägivaldselt ära viia;

„See seaduseelnõu on tuletõrjeriigi ja türannia eelnõu!“ ütles Martin Helme.

„Anda pääste- ja tuletõrjeametile selline võim… Ei ole mõtet tulla rääkima, et me ei hakka seda kuritarvitama. Hakatakse küll! Ja seda tehakse tegelikult juba täna. Kui väikesed lapsed on naiivsed, siis see on nunnu, aga kui täiskasvanud inimesed on naiivsed, siis see on ohtlik,“ oli Helme pettunud valituse kavatsustes.

„Tulla uinutama inimesi jutuga, et ärge muretsege, tuletõrje ei kuritarvita seda võimu, mida nad peaksid saama… Ärme tee seda üldse!” kutsus Helma valitsust ülesse kuulama mõistuse jäält ja loobuma TETS-i vastuvõtmisest.

Hea Abiratta lugeja! Vajame Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja pane meile õlg alla!
Iga euro loeb!

Ülafoto: Marek Kiik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga