VARAKULT VALMIS! President Kaljulaid sai kätte uue dressipluusi, mida ta plaanib kanda Riigikogus uue valitsuse ametisse nimetamisel

Presdient, dressikas, dressipluus
389 Shares

PRESIDENT DEMONSTEERIMAS OMA UUT DRESSIPLUUSI, MIDA TA PLAANIB KANDA RIIGIKOGUS UUE VALITSUSE AMETISSE NIMETAMISEL (FOTO: FB/EBATOLERANTSED MEEMID)

Uue valitsuse moodustamiseks läbirääkimisi pidavad Reformierakond ja Keskerakond plaanivad läbirääkimistega lõpule jõuda veel selle nädala lõpuks.

Uus valitsus plaanib tegevuskava tutvustada riigikogus algaval nädalal, sihiks on esmaspäev, ning alustada tõsisse tööga juba teisipäeval, teatas peaministrikandidaat Kaja Kallas.

Tänu dressipluusile pääses piinlikust olukorrast ilmuda Riigikogu ette traditsioonilises kostüümis

Rõõmustas ka president Kersti Kaljulaid, sest täna hommikul saabus talle netipoest ostetud uus dressipluus, mida ta plaanib kanda  järgmisel nädalal Riigikogus, kui ametisse peaks atuma uus Kaja Kallase juhitav valitsus.

Arvestades, kui kiiresti on praegused läbirääkijad jõudnud ühistele kokkulepetele varasemalt täiesti erinevates seisukohtades, siis oli presidendil mõningane kahtlus, kas tellitud dressipluus ikka jõuab kohale enne uue valitsuse ametisse nimetamist.

Presidendi kantselei esindaja sõnul eksisteeris mõõdukas risk, et presidendile tellitud dressikas ei jõua õigeks ajaks kohale ning president peab seetõttu uue valitsuse ametisse nimetamisel ilmuma Riigikogu ette tavalises kleidis või kostüümis.

Õnneks tegutsesid dressipluusi müüja ja tarnija erakordselt operatiivselt ning president sai oma uue dressipluus kätte õigeaegselt. Selle tulemusena pääseb president Kaljulaid äärmiselt piinlikust olukorrast, kus ta oleks pidanud ilmuma Riigikogu ette traditsioonilises soliidses kleidis või kostüümis.

29.04.2019, kui ametisse astus Jüri Ratse valitsus, kandis president Kersti Kaljulaid Riigikogus dressipluusi tekstiga “Sõna on vaba”. (fot: Ilmar Saabas)

Presidendile tellitud uus dressipluus on sarnane eelmisele dressipluusile, mida president kandis Jüri Ratase poolt juhitud Keskerakonna, EKRE ja Isamaa valitsuse ametisse astumisel 2019. aasta kevadel. Nagu ka toona, on uus dressipluus halli värvi puuvillasest riidest ning dressipluusi rinnale on trükitud tekst „Korruptsioon on vaba“ ning teksti kõrval paikneb imeilus eesti lipuvärvides lille kujutis.

Soovis olla alusepanija uutele traditsioonidele

„Kui ma asusin presidendi ametisse, siis lubasin endale, et minust ei saa igavat presidenti, kes lihtsalt tiksub oma aja täis, täites rutiinseid protokollilisi ülesandeid, selgitas president Kaljulaid. „Soovisin, et lisaks oma tavaülesannetele, peab president olema ka alusepanija uutele toredatele tavadele ja traditsioonidele.“

„Üheks selliseks toredaks uueks traditsiooniks on minu arvates just see, et president annab omapoolse ilusa sooviga tuule tiibadesse uuele ametisse astuvale valitsusele,” selgitas president.

Presidendi sõnade kinnituseks tasub meenutada, et Jüri Ratase valitsuse ametisse astumisel kandis president dressipluusi tekstiga “Sõna on vaba”. Tõenäoliselt nõustuvad praegu ka kõige suuremad presidendi kriitikud, et toonane sõnum osutus prohvetlikuks. Seda tõestasid hästi Mart ja Martin Helme oma igapühapäevases raadiosaates, kus nende sõna oli tõepoolest erakordselt vaba. Võib isegi öelda, et täiesti kriitika- või ajuvaba.

Hea on kõik, mis tagab EKRE-vaba valitsuse

Oma uuel dressipluusile ilutseva sõnumi “Korruptsioon on vaba” tagamaid selgitas president asjaoluga, et kõik, mis hoiab valitsusest eemal EKRE, on hea Eesti Vabariigile ja kõigile eestimaalastele.  Seetõttu pole oluline, et Keskerakond ja mitu selle liiget on saanud kahtlustuse korruptsioonijuhtumites.

Samuti pole oluline fakt, et Keskerakond on varasemalt ametlikult süüdi mõistetud korruptsioonis, tähtis on ainult asjaolu, et see tagab Eestile EKRE-vaba valitusse.

“Pigem korruptsioon kui EKRE!” lõpetas president resoluutselt oma selgituse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga