VIDEO: valmis arvutisimulatsioon selle kohta, mis juhtub Tallinna tänavatel esimesel päeval peale praeguse karantiini lõppemist

22 Shares

Tallinna Tehnikaülikooli teadlastel on valminud esimene arvutisimulatsioon selle kohta, mis hakkab Tallinna tänavatel toimuma esimestel päeval peale praeguse karantiiniaja lõppemist.

Arvutisimulatsiooni väljatöötamiseks analüüsis ülikooli teadlaste töörühm andmeid selle kohta, mis toimus Wuhani linnas peale seda, kui Hiina võimud kuulutasid karantiiniperioodi lõppenuks ja lubasid kohalikel elanikel üle pika aja väljuda oma kodudest linnatänavatele.

Nende andmete põhjal analüüs teadlaste töörühm karantiinist vabanenud inimeste käitumist ja koostas oma vastava mudeli Tallinna jaoks.

Arvutisimulatsiooni väljatöötamiseks konsulteerisid teadlased ka Igor Mangi ja Nõid Nastjaga, kes konsulteerisid teadlasi oma tulevikunägemuse osas.

Teadlaste põhjaliku töö ja mahukate analüüside tulemusena valminud arvutisimulatsiooniga saad tutvuda järgnevas videos:

Hea Abiratta lugeja! Anna meile kommentaarides teada, kas sina oled valmis selleks, mis hakkab juhtuma Tallinna tänavatel peale karantiini lõppemist? Kas oled nõus teadlaste nägemusega?

Foto: bostonglobe.com, Video: Facebook

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga