VIIRUSE POSITIIVNE POOL: karantiinist tingitud saaste vähenemine on toonud Emajõkke tagasi delfiinid!

1.7K Share

EMAJÕES RÕÕMSALT VALLATLEV DELFIINIPAAR
(FOTO: KUVAPILT ANONÜÜMSE FOTOGRAAFI FACEBOOKI SEINALT)

Koroonaviiruse põhjustatud karantiin ja piirangud on alandanud erinevate happeliste ühendite, tootmisjääkide ja peenosakeste sisaldust Eestimaa jõgedes. Eriti on seda näha Lõuna-Eesti tööstuskeskust Tartut läbivas Emajões, kuhu üle pikkade aastate on tagasi tulnud delfiinid.  

Tartus võeti karmid meetmed pandeemia ohjeldamiseks tarvitusele märtsi alguses, vahendab linna pressiteenistus.

„Meetmete tulemusena suleti  Tartus ajutiselt mitmed tehased, mis on andnud koheselt tunda Emajõe vee kvaliteedi paranemises,“ selgitas Tartu linnapea Urmas Klaas. „Tehaste sulgemise tulemusena toimunud happeliste ühendite vähenemine Emajõe vees on olnud eriti selgelt täheldatav viimase paari päeva jooksul.“

Täna kohaliku harrastusfotograafi poolt pildistatud foto näitab, et tänu oluliselt vähenenud saastele on Emajõkke tagasi tulnud delfiinid, keda pole seal nähtud üle saja aasta.

„Karantiini tõttu on meil hetkel kogu vabariigis valdavad negatiivse alatooniga uudised,“ kommenteeris linnapea Klaas.

„Delfiinide tagasitulek Emajõkke on üle mitme-mitme päeva kõigi tartlase jaoks meeldiv kevadine rõõmusõnum,“ rõõmustab linnapea koos kõigi tartlastega. “Jääb ainult üle kahetseda, et hetkel on Emajõe vesi veel natukene jahe selleks, et linnarahvas saaks nautida veemõnusid koos Emajõe delfiinidega.”

Lõpetuseks lootis linnapea Klaas, et delfiinid jäävad Emajõkke elama veidi pikemaks ajaks ning ei lahku Emajõest koos karantiini lõppemisega.

One Comment on “VIIRUSE POSITIIVNE POOL: karantiinist tingitud saaste vähenemine on toonud Emajõkke tagasi delfiinid!”

  1. Ülemiste järves olla täheldatud plesiosauruste vahelist coitust. Ülemiste vanake ennast näole ei andnud, kuigi klassikaraadio reporter ronis selleks spetsiaalselt Kadriorust teisaldatud rõdule, järve kaldal ja esitas Donna Anna aaria kirjekldatud viisil:. Rõdule ilmus, aariat ei laulnud, aga laternaga vilgutas, tehes seda vähemalt kaks korda järjepanu. Ja pirni oli kuuldavasti pistnud… “ütleme, valest otsast, nahka”.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga