Viltune jõulukuusk peab suurendama turistide arvu Tallinnas

0 Shares
Kaldus jõulukuuseks said linnaisad idee Pisa linnast Itaalias. Foto: Postimees

Kuuse lükkas viltu linn ise

13. jaanuaril 2019 ilmusid ajakirjanduses uudised selle kohta, et Tallinna linna jõulukuusk ei seisa enam püsti, vaid on täiesti viltu. Linna peal on kuulda jutte, et tegemist on vandaalide teoga, kes püüdsid linna jõulukuuske pikali lükata.

“Jutud vandaalide tegevusest seoses linna jõulukuusega on täiesti alusetud, jõulukuuse kaldus olek on täiesti taotluslik, puu tõmbasid kaldu spetsialistid linna korraldusel,” kommenteeris Kesklinna vanem Vladimir Svet pressiteate vahendusel

Linnale oli vaja juurde turismiatraktsioone

“Nimelt pidasime linnapea Taavi Aasaga aasta esimestel tööpäevadel nõu, kuidas suurendada Tallinna atraktiivsust uutele turistidele. Et suurendada Tallinna rahvusvahelist tuntust ja atraktiivsust turistidele, on vaja linnale uusi sümboleid. Ja kuna Taavi Aas on varasemalt paaril korral puhanud Itaalias ja külastanud ka Pisa linna, siis tekkis kohe mõte, et võtame pisalastest eeskuju. Et kui ühte viltust keskaegset torn käib igal aastal vaatamas miljoneid inimesi, siis võiks ka Tallinnas olla midagi viltust, lisas Kesklinna vanem.

Raekoja torni ei lubatud kallutada

“Meie esimene mõte oli, et lükkame viltu Raekoja torni, aga kahjuks oli sellele mõttele vastu Muinsuskaitse amet. Samas olukord tekkis ka Olevist, Niguliste ja Pühavaimu kiriku tornidega – Muinsuskaitse lihtsalt ei andnud vastavat luba.” Kesklinna vanem lisas veel: “Tundub, et Muinsuskaitse ei suuda näha veidi suuremat pilti. Nad lihtsalt ei saa aru, et uue maamärgi ja rahvusvahelise tuntusega ajaloolise vaatamisväärsuse jaoks on aeg-ajalt lihtsalt vaja liigutada paari kivi siin vanalinnas. Ja ega me polekski kõiki torne kaldu tõmmanud, ainult ühe ja kogu lugu.”

“Kuna Raekoja torni kallutamiseks meile luba ei antud, siis lõpuks jõudsimegi ideele, et tõmbame linna Jõulukuuse kaldu. Meile teada olevalt pole sellist kaldus jõulupuud mitte üheski teises lähiriigis.

Kommenteerides veel tulevikuplaane, lisas Vladimir Svet, et esialgu on plaan kaldus jõulupuud hoida Raekoja platsis vähemalt jaanipäevani.  “Lisaks, äkki jätame kuni järgmiste jõuludeni, siis pole seda muret, et peame linlastele uue jõulukuuse tooma, kui praegune juba olemas,” lisas Svet.

Vajadusel liimib MUPO kuusele uued okkad

Küsimusele, kas pole ohtu, et jõulukuusk selleks ajaks täiesti ära kuivab, vastas Kesklinna vanem, et ka sellele on juba mõeldud – vajadusel liimivad MUPO tublid töötajad kuusele uued okkad.

Jäägem siis lootma, et suvel pääseb ka iga tallinlane miljonite turistide vahelt ikka mõni kord seda kaldus turismiatraktsiooni nägema.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga