VÕIMUKÕNELUSTE BLOGI: EKRE tegi ettepaneku kehtestada Eestimaal 9 kuu pikkune suvi

0 Shares

Mert Helme on nõutu, kuidas Jüri Ratas ei suuda aru saada EKRE suurepärasest ettepanekust.
(Foto: Andres Putting, Delfi.ee)

Keskerakonna, EKRE ja Isamaa võimukõneluste kaheksas päev tõi lauale keskkonna ja looduse teema. Kui varasemalt võis prognoosida, et nende teemade käsitlemine läheb osapooltel ludinal ja ilma suurema vaidlusteta, siis kahjuks kujunes antud teemade käsitlemine oodatust raskemaks. Lausa nii pingelisteks, et täna ühisele kokkuleppele ei jõutudki. Läbirääkimised jätkuvad uuel nädalal, sest 21.-22. märtsil viibib peaminister Jüri Ratas Brüsselis Euroopa Liidu Ülemkogu istungil. 

EKRE ettepanekul algaks suvi juba märtsis ja kestaks 9 kuud

Abirattale nõustus tänaseid läbirääkimisi selgitama EKRE esimees Mart Helme: “Me soovime inimestele näidata, et EKRE on edumeelne, optimistlik ja helgelt tulevikku vaatav partei. Seetõttu tegime täna ettepaneku pikendada Eestis suveperioodi. Kuuleme pidevalt Eestimaa elanike vingumist meie kehva ilma üle. Ikka vingutakse, et talved on meil pikad ja porised ning suvi on omakorda lühike ja vihmane. Sellest tulenevalt on inimesed kehva suve pärast pidevalt tusased ja mossis.”

„Et vähendada inimeste tusast meelt meie kehva suve üle,“ jätkas Mart Helme , „käis EKRE täna koalitsioonikõnelustel välja idee, et edaspidi kehtestame Eestis praegusest oluliselt pikema suve. Meie ettepanekul algaks suvi edaspidi juba 1. märtsil ja kestaks kuni novembri lõpuni välja. Suve pikendamise arvelt loobume kevadest ja sügisest ning edaspidi järgneb suvele kohe talv. Ning talvele omakorda kohe uuesti suvi“

Temperatuur kogu suve vältel 22 kraadi ja vihmasajud ainult iga teise nädala teisipäeval

Mart Helme selgitas veel, et EKRE poolt välja koidud suve pikendamise ettepanekuga on seotud järgmised tingimused.

  • Uuel senisest oluliselt pikemal suveperioodil peab Eestimaal olema kogu aeg sooja minimaalselt 22 kraadi
  • Vihmasajud hakkavad olema üle kahe nädala teisipäeviti.
  • Loomulikult, vastavalt põllumeeste vajadusele võib valitsuse otsusega teha sellesse erandeid ja näiteks suve alguses (s.t aprillis) või suve lõpus (s.t. oktoobris) lubada erandkorras vihmasadu ka näiteks neljapäevastel päevadel. Aga need saavad olema kindlasti erandlikud juhud.
Täpselt nii nõutu näoga oli Jüri Ratas,
kuuldes EKRE ettepanekut suve pikendamise kohta.
(Foto: Tiit Blaat, Delfi.ee)

Abiratas.ee küsimusele, et miks siis selline suurepärane ettepanek ei leidnud teiste osapoolt heakskiitu, vastas Mart Helme järgnevalt: „Nagu alati, ei suutnud Jüri Ratas võtta ka selle idee osas konkreetset seisukohta. Eks sinna taha see heakskiit jäigi. Aga niipalju kui mina Jüri väga ümarast ja laialivalguvast jutust aru sain, siis polnud ta sellest ideest just vaimustuses. Tema väide oli, et kuna antud ideed polnud EKRE valimisprogrammis, siis ei peaks seda praeguste kõneluste käigus ka käsitlema. Lisaks tõi Jüri välja argumendi, et pole kindel, kuidas suhtuvad antud iseesse Keskerakonna venekeelsed valijad.

9 kuu pikkune suvi tähendab oluliselt pikemat turismihooaega

Marte Helme jätkab ärritunult: „No tere ,talv! Mida siin suhtuda! Meie EKRE-s oleme kindlad, et senisest oluliselt pikem ja soojem suvi meeldib nii eesti- kui venekeelsetele valijatele. Lisaks pikendaks selline oluliselt pikem suvi turismihooaega Eestis, aga rohkem turiste see tähendab ju rohkem raha kogu Eestile. Seega näete ise, et EKRE poliitikas pole mingit rassismi, me soovime paremat ja rõõmsamat Eestimaad kõigile Eesti elanikele.“

“Aga loodame, et nüüd on Jüril paar päeva aja terve nädalavahetus meie ettepanekut kaaluda. Loodetavasti saame järgmisel nädalal jätkata oma võimukõnelusi oluliselt positiivsemas meeleolus,“ on Mart Helme lootusrikas.

Kahjuks täna veel lõplikule kokkuleppele Eestimaal pikema suve kehtestamise osas ei jõutud. Abiratas.ee loodab, et läbirääkimiste jätkumisel järgmisel nädalal jõuavad läbirääkijad siiski üksmeelele ja Eestimaal kehtestatakse esimesel võimalusel ametlikult 9 kuu pikkune suvi.

Hea lugeja, anna Abirattale teada, mida arvad sina ettepanekust, et Eestimaa suvi võiks ametlikult kesta 9 kuud?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga