Von der Leyen: kõik EL-i liikmesriigid alustavad verivorstide, seaprae ja hapukapsa söömist samal ajal!

165 Shares

EUROOPA KOMISJONI PRESIDENT URSULA VON DER LEYEN TEAVITAB AVALIKKUST KOMISJONI OTSUSEST
(FOTO: JOHN THYS / POOL, EPA)

Euroopa Liidu ühtluse näitamiseks otsustas Euroopa Komisjon, et üleeuroopaline jõuluprae ja verivorstide söömine toimub selle aastal 24. detsembril algusega kell 18:00.

Euroopa Liidu kõik 27 liikmesriiki on otsustanud, et selle aasta jõulude ajal süüakse terves Euroopa Liidus traditsioonilist jõulupraadi ühel ja samal päeval, et näidata üles Euroopa ühtsust, teatas täna Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen.

„Et kogu Euroopa saaks osa korralikust jõulusöömaajast, on meil vaja, et kuni 80% rahvastikust saaks jõulude ajal süüa maitsvaid verivorste, rammusat seapraadi ja hapukapsast. See on tohutu ülesanne, suur ülesanne. Seega toimub tänavune jõulusöömaaeg 27-kesi koos, alustades samal päeval ja samal kellajal,” ütles von der Leyen Euroopa Parlamendi ees.

Euroopa toiduamet (EFA) tõi oma esialgu 29. detsembrile plaanitud koosoleku ettepoole, 21. detsembrile. Koosolekul on plaanis valida välja kõige parem retsept maitsva seaprae valmistamiseks. Samuti plaanib Euroopa toiduamet välja valida kõige maitsvamad verivorstid, mida tuleb igas riigis tänavusel ühisel jõulusöömaajal lauale panna.

Igale liikmesriigile jääb õigus ise valida seaprae kõrvale pakutavad hapukapsad

Von der Leyen rõhutas, et kuigi parima sealiha valmistamise retsepti ja maitsvamad verivorstid määrab Euroopa kõigile liikmesriikidel ühiselt Euroopa toiduamet, siis igale liikmesriigile jääb õigus ise valida välja seaprae kõrvale pakutav hapukapsas.

„Kohe, kui Euroopa toiduamet on välja valinud parima sealiha valmistamise retsepti, saavad kõik Euroopa Liidu kodanikud hakata tegema ettevalmistusi jõuluprae valmistamiseks,“ ütles von der Leyen.

EL on varunud piisavalt sealiha ja verivorsti, jagub ka naabritele

„Oleme juba kokku ostnud küllaldaselt sealiha kogu Euroopas jaoks. Samuti oleme varunud piisavalt hapukapsast. Oleme kindlad, et Euroopa Liidu poolt juba varutud sealiha ja hapukapsast jagub üle kogu Euroopa Liidu ning kõigi eelduste kohaselt jagub seda isegi meie naabritele ja partneritele üle maailma, nii et keegi ei jää ilma.”

Hea Abiratta lugeja! Anna meile kommentaarides teada, kas Sina plaanid järgida Euroopa Komisjoni otsust? Kas ka Sinu pere liitub kogu Euroopaga ja sööb jõulupraadi 24. detsembril täpselt kell 18:00? Või alustab Sinu pere oma jõuluprae söömist mõnel teisel ajal?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga