ASI SELGE : Kadri Simsonist saab EL-i tasuta transpordi volinik

215 Shares

EUROOPA LIIDU TULEVANE PRESIDENT URSULA VON DER LEYEN JA EUROOPA LIIDU TULEVANE TASUTA TRANSPORDI VOLINIK KADRI SIMSON
(Foto: Jaan Männik)

Von der Leyen pakkus Simsonile EL-i tasuta transpordi voliniku portfelli

Euroopa Komisjoni järgmine president Ursula von der Leyen pakkus kolmapäeval Eesti poolt uueks volinikuks esitatud Kadri Simsonile majandusega seotud portfelli, kirjutab ERR-i uudisteportaal. 

Kadri Simson ise jäi antud uudist kommenteerides veidi salatsevaks. “Mulle pakuti konkreetset portfelli ja ma saan öelda, et see on majandusega seotud portfell,” ütles Simson pärast kohtumist von der Leyeniga.

Simsoni ei soovinud midagi täpsemat oma vastutusvaldkonna kohta öelda, kuna Komisjoni uue koosseisu avalikustab von der Leyen

Täna avalikustati täpsemalt uute volinike vastutusvaldkonnad ning selgub, et Kadri Simson sai endale üle Euroopalise tasuta transpordi voliniku portfelli.

Von der Leyenile oli vaimustuses Eestis toimivast tasuta transpordist

„Kadri Simson on teinud pikkade aastate jooksul suurepärast tööd, et viia kogu Eestis sisse tasuta ühistransport,“ selgitas otsuse tausta Ursula von der Leyen.

„Kohe, kui Kadri andis mulle ülevaate oma eelnevast tööst majandusministrina Eestis, siis jõudsin arusaamisele, et sarnast tasuta transporti on vaja kogu Euroopa Liidus. Tasuta ühistransport on lihtsalt suurepärane idee! Miks peaksid Euroopa Liidu kodanikud maksma transpordi kasutamise eest, kui nad võiksid seda teha hoopis tasuta?“ kiitis von der Leyen Eesti tasuta ühistrasmporti.

„Seetõttu tegin Kadri Simsonile ettepaneku asuda Euroopa Liidu tasuta transpordi volinikuks ja viia kogu Euroopa Liidus sisse tasuta ühistransport kõigile Euroopa Liidu elanikele. Ülesanne on suur ja vastutusrikas, aga Kadri kinnitas mulle, et ta ei karda suuri väljakutseid. Loodan, et Kadri asub kohe asja kallale ja hiljemalt viie aasta pärast, aastal 2024 saavad kõik Euroopa Liidu kodanikud Euroopa Liidu piires kasutata tasuta ühistransporti,“ oli von der Leyen lootusrikas.

SAMAL TEEMAL:

LENNUJAAM HÄDAS: Tuntud poliitik istub juba kaks nädalat lennujaamas oma kohvrite otsas ja keeldub lahkumast
SUURÜRITUS: 17.07.2019 toimub Tallinna Bussijaamas Kadri Simsoni pidulik saatmine Brüsselisse

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga