ASI SELGE: Tanel Kiik jääb ministriametisse vähemalt kuni 2044. aastani, kui saab läbi tema eluasemelaen

Tanel Kiik
426 Shares

KÕIGI MÄRKIDE JÄRGI JAGUB TANEL KIIGELE MINISTRIAMETIS TÖÖD KÜLL JA KÜLL! (FOTO: ILMAR SAABAS)

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik (Keskerakond) jääb selle juurde, et vaatamata peaminister Kaja Kallase (Reformierakond) varasematele avalikult antud vihjetele ei ole tal plaanis ametist loobuda.

Tanel Kiik lisas kohe, et kindlasti ei plaani ta töötada ministrina igavesti. Esialgse plaani kohasel kavatseb Kiik jätkata ministriametis siiski vähemalt kuni aastani 2044. Kiige sõnul saba just siis läbi tema 30-aastase eluasemelaenu tähtaeg ning sellel aastal saab laenusumma koos intressidega pangale tagasi makstud.

Kiik selgitas, et kuni laenutähtaja saabumiseni 2044. aastal kavatseb ta täie jõuga panustada ministritööle, et anda iga päev oma väike panus Eesti elanike elu paremaks muutmiseks.

„Ma ise tunnen, et olen oma ministritööga siiani päris hästi saanud, erinevalt näiteks mitmest EKRE ministrist või Mails Repsist,“ selgitas Kiik. Lisaks kinnitas Kiik, et tunneb, et temas on piisavalt energiat ja sisemist põlemist, et panustada ministriametisse veel vähjemalt järgmised 23 aastat, võib-olla isegi kauem.

„Vaadake kas või meie suure naabri juurde – kui Vladimir Putin suudab olla üle 30 aasta Venemaa president, siis miks ei võiks mina olla 30 aastat minister?“ jättis Tanel Kiik õhku retoorilise küsimuse.

Varasemalt on mitmel korral spekuleeritud, et tervise- ja tööminister Kiik ei saa oma kohalt ise tagasi astuda, sest ministriportfellist loobudes pole tal kohta riigikogus, kuhu tagasi minna – rahvas ei valinud teda sinna. Järelikult pole ka mingit garanteeritud sissetulekut.

Kust aga hakkaks praegune minister üleöö veel piisavalt palju palka saama, et pank ei tõstaks tagasimaksetega jännijäämise korral teda ilusast korterist lihtsalt tänavale? Nii ei jäägi üle muud, kui ministritoolist kõvasti kinni hoida. Esimese kahe viiruselainega on Kiik meie tervise peal juba oma võimeid katsetanud, nüüd tulgu või kolmas, kuid pädevamat ministrit ei saa Eesti riik lubada, sest Kiigel on vaja laen tagasi maksta.

SEOTUD LUGU:

ERAKORRALINE PALVE: Valitsus palub pangal kustutada Tanel Kiige eluasemelaen, et tervise- ja tööminister saaks tagasi astuda!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga