EESTI LÄHEB ÜLE AINULT SULARAHA KASUTAMISELE: Uue rahandusministri Martin Helme esimene samm võitluses rahapesu vastu

113 Shares

Sularaha transport Eesti Panga hoidlatesse
(Foto: Liis Treimann / Postimees)

Keskerakonna-EKRE-Isamaa vahel kokku lepitud valitsuskoalitsioon pole ametlikult jõudnud veel ametisse astuda, kuid tõenäoline järgmine rahandusminister Martin Helme on asunud juba hoogsalt tegutsema.

Uus rahandusminister lubab läheneda rahandusele ennenägematul moel

Suure tõenäosusega uueks rahandusministriks saav Martin Helme lubas, et uus valitsuskoalitsioon läheneb rahandusele ja eelarvele ennenägematul moel. Poliitik lubas, et nii mõneski küsimuses kavatseb ta ujuda vastuvoolu.

Ei läinudki kaua, kui tõenäoline tulevane rahandusminister hakkas oma lubadusi ellu viima. Esimese olulise sammuna Eesti riigi rahanduse maine parandamiseks planeerib uus valitsus täielikult üle minna sularaha kasutamisele.

„Viimasel ajal ajab meil üks rahapesuskandaal teist taga,“ kommenteeris rahandusministri kandidaat Martin Helme. „Kõigepealt see Verso panga jama, selle järel kohe Danske Banki ja siis kohe sinna otsa ka Swedbanki rahapesuskandaal. Need jamad tuleb lihtsalt ära lõpetada!”

Keelatakse sularahata ülekanded, kasutusest kaovad pangakaardid

Esimese suure sammuna potentsiaalsete rahapesuskandaalide lõpetamiseks plaanibki Martin Helme juhitav rahandusministeerium ära keelate kogu sularahata pankadevahelise arvelduse. Edaspidi hakkab Eesti Vabariigis kogu arveldamine toimuma sularahas, see hõlmab nii eraisikuid kui ettevõtteid. Rahandusministeeriumi poolt keelustatakse kõik pankade ja ettevõtete vahelised sularahata ülekanded. Samuti kohustatakse panku kokku korjama kõik inimestele väljastatud makse-ja krediitkaardid. Kõik kaupmehed, poed, müügikohad peavad loobuma hetkel veel kasutuses olevatest makseterminaalidest. Edaspidi saab nendes kohtades maksmiseks kasutada ainult sularaha.


Aeg näitab, millised geniaalsed ideed on peidus uueks rahandusministriks pürgiva Martin Helme uhke kaabu all
(Foto: uueduudised.ee)

Uuel rahandusministril on piisavalt “mune” ebapopulaarsete otsuste tegemiseks

„Nagu ma eile siin ühele ajalehele intervjuud andes ütlesin, ma olen rahapesuga võitlemiseks parim inimene üldse,“ jätkab Martin Helme. „Eesti riik ei saa endale lubada selliste rahapesuskandaalide jätkumist! Varasemad rahandusministrid kas ei ole probleemi tõsidusest aru saanud või pole julgenud nad otsustada. Kohe varsti see probleem laheneb, sest mina ei karda teha Eesti jaoks suuri ja olulisi otsuseid. Kui vaja, siis peavad ühel ministril olema piisavalt „suured munad“, et vajadusel teha Eesti jaoks olulisi kuid ebapopulaarseid otsuseid! Ja minul on „mune“ piisavalt, jääb ülegi. Vajadusel võin nõuga ja jõuga appi tulla ka mõnele teisele ministrile.“

Eesti Panka toodi juurde piisavad sularahareservid

Ministrikandidaadi jutust selgub, et juba on astud ka reaalselt esimesed sammud ainult sularahas arveldamise elluviimiseks. Nimelt vedas Eesti Pank täna oma sularahahoidlasse suurema kogusse uut sularaha, mis tõi Tallinna kesklinnas kaasa politsei ja kaitseväe suuroperatsiooni. Sularahavedu turvas õhust kolm helikopterit – kaks kaitseväe helikopterit Robinson 44 ning politsei- ja piirivalveameti lennusalga helikopter AgustaWestland AW139. Sularahaveokit turvasid maapinnal arvukad politseiautod.

Eesti Panga pressiesindaja Viljar Rääsk ütles Postimehele, et tegemist oli sularaha veoga Eesti Panga hoidlasse. Eesti Pank ei avalikusta, kui suurt sularahakogust täna transporditi.

Lõpetuseks lubas Martin Helme, et tegemist on alles esimese väikese sammuga Eesti rahanduse paremaks muutmisel ning lubas õige pea avalikustada ka rahandusministeeriumi järgmised sammud.

Abiratas.ee jääb põnevusega ootama, mida üllatavat on uuel rahandusministril järgmisena plaanis.

LOE LISAKS:
Suletakse kõik Eestis tegutsevad kommertspangad, panga nime kasutamist lubatakse ainult spermapankadel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga