EESTI MINISTRID KARANTIINI! Seoses Eesti valitsuse rekordkõrge tagasiastumiskordajaga kehtestab Soome meie ministritele 10 päevase karantiininõude

413 Shares

SOOME PEAMINISTER SANNA MARIN TEATAB, ET EESTI VALITSUSE MINISTRITELE KEHTESTATAKSE KARANTIININÕUE (FOTO: JOHANNA GERON, ASSOCIATED PRESS)

Läinud nädalal selgus, et Jüri Ratase teise valitsuse ministrite novembrikuu tagasiastumiskordaja tõusis uuele ajaloolisele rekordasemele ning on nüüd 13 333,33 tagasiastunud ministrit 100 000 ministri kohta kalendrikuus.

Võis eeldada, et antud näitajat jälgivad kõrgendatud tähelepanuga ka meie naaberriikide valitsused.

Täna otsustaski Soome valitsus, et kõigile Eesti ministritele, kes soovivad suhelda oma Soome kolleegidega, kehtestatakse 10-päevase karantiini kohustus. Selle piirangu rakendamisega loodab Soome valitsus vältida olukorda, et Eesti ministrite seas leviv tagasiastumisviirus leviks ka Soome valitsuse ministritele.

Soome valitsuse pressiesindaja selgituste kohaselt peavad karantiiniperioodi läbima kõik Eesti ministrid, kellel on vajadus kas ametialastelt või isiklikel põhjustel suhelda Soome valitsuse ministritega. Soome valitsus loodab, et antud meede (10-päevane karantiiniperiood enne suhtlemist oma Soome kolleegiga) on piisav selleks, et iga tagasiastumismõtted mõlgutav Eesti minister jõuaks oma tagasiastumismõtetest loobuda ning selle tulemusena ei levi tagasiastumismõtted mõnele Soome ministrile.

10-päevane karantiin kehtib kõigile Eesti ministritele sõltumata sellest, kas suhtlus toimub füüsilise kohtumise, videosilla  või telefonivestluse vormis.  Karantiininõue Eesti ministritele hakkab kehtima alates 25. novembrist ja kestab esialgselt selle aasta lõpuni. Karantiininõude pikendamise või sellest loobumise otsustab Soome valitsus peale Eesti detsembrikuu tagasiastumiskordaja andmete selgumist.

“Soome valitsuse ministrite tagasiastumiskordaja on viimase paari kuu jooksul olnud stabiilselt 0 ning loodame antud olukorra säilitada ka lähikuudeks,” selgitas Soome valitsuse pressiesindaja.

„Jälgisime viimastel nädalalt äärmiselt tähelepanelikult Eesti ministrite tagasiastumiskordaja negatiivseid arenguid. Kahjuks on see näit tõusnud novembris sellisele tasemele, mis ei jätnud meile (Soome valitsusele – toimetus) enam muid alternatiive.”

“Meie valitsus ei saa riskida sellega, et hetkel Eesti valitsuses leviv ministrite tagasiastumist põhjustav viirus levib ka Soome valitsusse. Sellest tulenevalt oleme me sunnitud piirama oma valitsuse ministrite kokkupuuteid Eesti vabariigi ministritega,” selgitas  pressiesindaja.

Taolise karantiiniperioodi kehtestamist Eesti ministritele on hetkel kaalumas ka meie teiste lähinaabrite – Läti, Leedu, Venemaa – valitsused.

SEOTUD LUGU:
UUS REKORD: Ministrite tagasiastumiskordaja tõusis novembris rekordtasemele!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga