Eesti uus rahvussport – ajakirjanduse eest põgenemine

0 Shares

Haruldane kaader – Andrus Veerpalu teeb viimaseid soojendusharjutusi, enne kui alustab oma ametlikku põgenemist.
(Foto: Andres Putting, Delfi)

Kuigi läinud nädalal räsis eesti sporti suusatajate dopinguskandaal, siis kuuldused eesti spordi surmast on tugevasti liialdatud. 

Ajakirjanike eest põgenemine juba populaarsem kui senine rahvussport kiiking

Viimastel aastatel on eesti sportlased edukalt esinenud erinevatel modernsetel spordialadel, näiteks naisekandmises ja kiikingus. Siiski on viimase paari nädala jooksul Eestis saanud enneolematult populaarseks täiesti uus spordiala – põgenemine ajakirjanike eest. Näiteks põgenes edukalt Delfi ajakirjanike eest ära telemajast väljuv Rainer Vakra. Pärast uudistesaatele antud intervjuud lasi Vakra esmalt uurida, kus Delfi teda ootab ning hiilis seejärel uksest välja. Delfi fotograaf siiski märkas teda ning jooksis poliitikule järele. Esmalt hiilides teele asunud poliitik pistis aga nõnda kiiresti Raua tänava poole jooksu, et Delfi ajakirjanik ja fotograaf kaotasid mehe silmist. Vakra näitab ajakirjanike eest põgenemisel jätkuvalt erakordselt häid tulemusi, sest Abirattale teadaolevalt pole ajakirjanikud suutnud teda siiani tabada.

Samuti harrastab antud ala märkimisväärselt kõrgel tasemel Jevgeni Ossinovski, kes on juba paar nädalat suutnud edukalt põgeneda Kuuuurija Katrin Lusti eest. Ossinovski edu on seda hämmastavam, et Katrin Lusti poolt pole mitte keegi jäänud mitte kunagi tabamatuks

Võimalik võistelda ka tiimide arvestuses

Täiesti uuele tasemele viisid aga antud alal võistlemise Andrus ja Andreas Veerpalu. Kui Rainer Vakra ja Jevgeni Ossinovski võistlevad traditsioonilises sooloarvestuses, siis Veerpalud näitasid, et antud alal saab edukalt võistelda ka tiimide arvestusest. Lisaks võime Andrus ja Andreas Veerpalu tunnustada selle eest, et nad viisid ala harrastamise rahvusvahelisele tasemele – kui varsemalt püüdsid meie ajakirjanikud nende eest põgenejaid tabada meie armsa kodumaa pinnal, siis Veerpalude tiim alustas oma põgenemist Austrias.

Spordiringkondades levivad küll sahinad, et Veerpalude võistkondliku edu taga on dopingu kasutamine, aga seni, kuni ajakirjandusel pole õnnestunud emba-kumba Veerpaludest tabada, jäävadki sellised jutud ainult kahtlusteks.

Siiani legendaarseimal põgenemisel kasutati abivahendina lifti

Siiani kõige legendaarsem kodumaine ajakirjanike eest põgeneja on muidugi endine peaminister ja eurovolinik Siim Kallas, kes  2013. aasta aprillis põgenes korduvalt Äripäeva küsimuste eest. Kuigi Siim Kallas kasutas põgenemisvahendina isegi lifti, siis tänu tugevale pingutusel õnnestus Äripäeva ajakirjanikul ta lõpuks tabada.

Vaata Siim Kallase legendaarset põgenemist siin:

Kõik eeldused saada uueks rahvusspordiks

Ajakirjanike eest põgenemisel on kõik eeldused muutuda tulevikus massispordiks.Loodetavasti saab sellest lähialal lausa Eesti rahvussport. Kui nii öelda traditsioonilistel spordialadel edu saavutamiseks on nõutav eelnev harjutamine ja treenimine, siis uut modernset ajakirjanike eest põgenemist võivad vabalt harrastada kõik soovijad. Eelnev tugev treening selle spordiala harrastamiseks pole nõutav. Ainukeseks eeltingimuseks on see, et läheduses oleks mõni ajakirjanik, kellel on suur soov põgenejat tabada.

SEOTUD LUGU: Kaitsevägi tunnustab Rainer Vakrat ja Jevgeni Ossinovskit edukalt teostatud kadumisoperatsiooni teostamise eest

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga