ERIKOMISJONI OTSUS: Täna öösel toimub lõpuks Eestis üleminek suveajale!

66 Shares

VALITSUSE LIIKMED RÕÕMUSTAVAD, ET LÕPUKS OMETI SAAB TERVE EESTI MINNA ÜLE KAUA OODATUD SUVEJALE (FOTO: ANDRES KRALLA)

Märtsi lõpus lükkas valitsuse erikomisjon mitmeks kuuks edasi suveajale ülemineku. Toonane otsus oli põhjustatud koroonaviiruse tõttu Eestis kehtinud eriolukorrast.

Eriolukorra juht peaminister Jüri Ratas põhjendas toonast otsust asjaoluga, et suveajale ülemineku ja sellega seotud kellakeeramise tõttu oleksid meie töökad ministrid kaotanud ühe väga väärtusliku töötunni. Sellist luksust ei saanud meie töökad ministrid koroonakriisi tingimustes endale mitte kuidagi lubada, kuna just nende tööst ja otsustest sõltus kogu Eesti edasine saatus.

Kuna erikomisjon otsustas eelmisel nädalal, et alates homsest, 18. maist, lõppeb Eestis eriolukord, siis on nüüd lõpuks käes see hetk, kui Eesti saab minna üle kauaoodatud suveajale.

Vastavalt erikomisjoni kõige viimasel otsusele toimub täna öösel kogu Eestis üleminek suveajale ning täpselt kell 3:48 tuleb kõik kellad keerata 1 tunni võrra varasemaks.

Esialgu oli mitu erikomisjoni liiget arvamusel, et suveajale ei minda üle enne oktoobrit. Õnneks on koroonaviiruse epideemia Eestis taandunud piisavalt kiiresti ning erikomisjoni liiKmed tunnistasid, et seetõttu on võimalik minna suveajale üle juba nüüd – mai keskel ning ei ole vajadust oodata kellakeeramisega oktoobrikuuni.

Hea Abiratta lugeja! Mida arvad sina erikomisjoni otsusest? Kas kavatsed valitsuse otsust järgida ja minna nüüd lõpuks üle suveajale? Või jätad sellel kevadel kellakeeramise vahele ja jääd ootama järgmist kevadet?

SEOTUD LOOD:

KRIISIKOMISJONI OTSUS: Seoses koroonaviirusega lükatakse üleminek suveajale edasi oktoobrisse!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga