EUROSAADIK KUMMUTAB VÄITE HULLUST HINNATÕUSUST: Sain 20 euro eest 10 päevasuppi ja 4 portsu friikaid!

91 Shares

Eile ilmusid ajakirjanduses uudislood sellest, et Euroopa Parlamendi töötajad on raevunud salamisi toimunud hinnatõusu üle Brüsseli hiigelasutuse sööklas ning ametühingud on sellega seoses esitanud ametliku kaebuse.

Eriti masendavaks teeb hinnatõusu asjaolu, et hindasid tõsteti ajal, kui suurem osa Euroopa Parlamendi saadikuid ja töötajaid on puhkusel või töötavad Brüsselist eemal. Väidetavalt ulatub nii mõnegi roa hinnatõus parlamendi sööklas üle 25 protsendi.

Näiteks kui varem maksid prae kõrvale tellitavad friikartulid 2 eurot, siis nüüd on nende hind hüpanud 2,5 eurole, samas kui päevasupi hind on kerkinud varasemalt 80 sendilt 1 eurole.

Inimene peaks suvel puhkama mitte tööl käima

Abiratas.ee võttis koheselt ühendust Eesti eurosaadikutega Brüsselis, et uurida, kas jutud taolisest ennekuulmatust hinnatõusust vastavad tõele? Meile vastas üks anonüümseks jääda sooviv eurosaadik, kes ei suutnud uskuda, et suvepuhkuste ajal võiks midagi nii ennekuulmatut toimuda.

“Abirattalt saadud info on minu jaoks ikka täielik müsteerium, esmapilgul on sellist jama raske kommenteerida!” lausus eesti eurosaadik (ega selle saadiku nimi meid väga ei huvitanudki – toim). “Tegelikult ma üldse ei mõista, miks üks terve mõistusega inimene peaks üldse suvel käima Europarlamendi sööklas söömas. Suvi on puhkuste aega ja suvel puhatakse, mitte ei käida tööl,” oli anonüümse eurosaadiku kommentaar.

Eksperiment 20 euroga

Samas oli eurosaadik lahkelt nõus korraldama ühe eksperimendi, et kontrollida, kas väited parlamendi hinnatõusust vastavad tõele.  Nimelt võttis eurosaadik meie silme all parlamendi fuajees olevast ATM-ist ilusa uue 20-eurose rahatähe, et minna sööklasse ja vaadata, mida selle eest lõunasöögiks saab.

Anonüümseks jääda soovinud Eesti eurosaadik näitab rõõmsalt ATM-ist võetud 20-eurost rahatähte, mille eest ta sai Europarlamendi sööklas 10 päevasuppi ja 4 portsu friikaid.
( Foto: reuters/Scanpix)

Peale 40-minutilist ootamist naasis Eesti eurosaadik lõunalt, näol säramas rõõmus naeratus ning selgitas Abirattale: “Teate, mulle tundub, et see hinnatõusu probleem on kõvasti üle võimendatud. Näiteks selle 20 euro eest, mille ma enne automaadist võtsin, sain 10 päevasuppi ja 4 portsu friikaid. Kusjuures lisaks anti täiesti tasuta veel suur kausitäis ketšupit ja majoneesi! “

“Te ikka saate aru, et see kõik maksis ainult 20 eurot?  Kui minna Brüsselis mõnda suvalisse restorani, siis saaksite te selle sama raha eest ainult prae ja pudeli odavamat veini, friikate jaoks tuleb igal juhul veel täiendavalt välja käia,” kommenteeris eurosaadik elu-olu Brüsselis.

“Kui nüüd see väike eksperiment kokku võtta – mina küll siin parlamendi sööklas mingit erilist hinnatõusu ei tajunud.  Kui see on hinnatõus, siis ainult sellises hinnatõusus ma tahaksingi elada!” võttis Eesti eurosaadik oma eksperimendi kokku.

SAMAL TEEMAL:

Raevunud Europarlamendi töötajad streigivad hinnatõusu vastu

TABATUD OTSE TEOLT: Turvakaamera fotole jäädvustati isik, kes eirab postkastidele paigaldatud silti “Ainult tellitud post!”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga