GUINESSI REKORD EESTLASELE: Andreas Veerpalu püstitas maailmarekordi peitusemängus

334 Shares

Ei aidanud päikeseprillid ega üle pea tõmmatud kapuuts –
hoolimata välisest sarnasusest mõminaräppar nubluga tunti kuulus peitusemängija Andreas Veerpalu siiski ära.
(Foto: Andres Putting /Delfi.ee)

Pühapäeva püstitas tõenäoliselt uue Guinessi rekordi peitusemängus eesti spordimees Andreas Veerpalu.

Uus peiduspüsimise rekord on 138 päeva

Andreas läks peitu 27.02.2019 suusaspordi MM-i ajal Seefeldis Austrias ja tal õnnestus ennast otsijate eest pidus hoida kokku 138 päeva. Tõenäoliselt oleks Andrease peitusemängu rekord võinud olla veelgi pikem, aga kahjuks märkasid usinad otsijad teda pühapäeval Eviko Suverulli Alutaguse etapil.

Andreas üritas ennast küll varjata suurte päikeseprillide ja üle pea tõmmatud kapuutsi abil. Sellest hoolimata õnnestus kurikuulsal ajakirjanikul Triip Rilleputsil Andreas Veerpalu publiku hulgast üles leida.

„Ma polnud alguses üldse kindel, kas tegemist on ikka Andreas Veerpaluga,“ kommenteeris õnnelikku juhust ajakirjanik Rilleputs. „Eemalt tundus, et publiku seas jälgib võistlusi üle maailma kuulus mõminaräpi staar nublu. Hakkasin vaikselt tema poole liikuma, et teha staar mõminaräppariga üks suvine šelfi. Aga mingil hetkel tekkisid minus kahtlused, et tegemist pole ikkagi nubluga. Minu üllatus oli suur, kui lähemal olles avastasin, et tegemist on hoopis kuulsa peitusemängija Andreas Veerpaluga.“

„Jõudsin kähku tõenduseks ühe foto klõpsata,“ jätkab Rilleputs. „Aga kaotasin hetkeks valvsuse, vaatasin korraks, mis spordirajal toimub ja sellest piisas – Veerpoole poole tagasi vaadates oli ta juba läinud. Tõenäoliselt lootis ta, et teda pole avastatud ja läks tagasi peitu.“

Ajakirjanik jäi ilma loodetud selfita, sest Veerpalu läks uuesti peitu

„Natukene kahju sellest. Lootsin, et kuigi tegemist pole nubluga, siis saan ühe korraliku suvise selfi vähemalt kuulsa peitusemängjiaga,“ lõpetab Rilleputs.

Rilleputs on siiski rõõmus, et tänu tema tähelepanelikkusele saavad eestlased enda nimele kirjutada järjekordse Guinessi rekordi.

Rekordi ametlik kinnitamine võtab küll veel veidi aega – selleks peavad Guiness World Recordsi esindajad üle kontrollima, et Andreas Veerpalu on ikka kogu selle aja – 138 päeva – ilusasti peidus olnud ja pole vahepeal oma nina kusagil näidanud.

Abiratas soovib õnne nii rekordi püstitanud Andreas Veerpalule kui tähelepanelikule ajakirjanikule Triip Rilleputsile, samuti kogu eesti rahvale, et oleme saanud endale järjekordse Guinessi rekordi.

SAMAL TEEMAL:
Eesti uus rahvussport – ajakirjanduse eest põgenemine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga