Harrastusmesinikust president Kaljulaid kinkis Antarktika elanikele roosa mesitaru

President Kaljulaid, mesitaru
1.4K Share

ANTARKTIKA ELANIKELE KINGITUD MESITARU PIDULIK AVAMINE ADMIRAL BELLINGSHAUSENI MEESKONNA POOLT (FOTO: PRESIDENDI KANTSELEI)

Antarktikat külastanud president Kersti Kaljulaid, kes on tuntud tubli harrastusmesinikuna, kinkis enne Antarktikast lahkumist  kohalikele elanikele mälestuseks uhke värvilise mesitaru.

President selgitas sotsiaalmeedias, et kingitud mesitaru pärines Kadrioru lossi pargist. “Olen tegutsenud harrastusmesinikuna juba mitu aastat. Enne Antarktika reisi  arutasime oma meeskonnaga, milline kingitus võiks sealsetele elanikele jääda meenutama eestlaste visiiti nende kodumandrile. Peale pikka ja põhjalikku arutelu jõudsime arusaamale, et miks mitte kinkida neile üks ilus mesitaru siit samast Kadrioru lossi pargist.”

Presidendi selgitas veel, et mesilased on läbi aegade sümboliseerinud tublidust ja töökust. „Ka meid, eestlasi, teatakse laias maailmas eelkõige kui väga tublisid ja töökaid inimesi. See roosa mesitaru jääb pikkadeks aastateks meenutama Antarktika elanikele tublide ja töökate eestlaste külaskäiku nende mandrile.“

Lõpetuseks lisas president veel, et loodab tulevikus kindlasti naasta Antarktikasse, et vaadata, kuidas on selle taru mesilased kohanenud sealse elu-oluga.

Kohe peale mesitaru püstitamist tulid kohalikud elanikud seda uudistama ja sellega tutvuma
(Foto: Presidendi Kantselei)

President Kersti Kaljulaid suundus töövisiidile Antarktikasse 20. jaanuaril. Seal ühines riigipea Eesti Meremuuseumi ja MTÜ Thetis korraldatud Admiral Bellingshauseni ekspeditsiooniga. Kaljulaid külastas visiidil erinevaid Kuningas George’i saarel asuvaid teadusjaamu ning osales 27. ja 28. jaanuaril Antarktika avastamise 200. aastapäeva tähistamisel.

Admiral Bellingshauseni ekspeditsiooni korraldatakse Eestist pärit maadeavastaja Fabian Gottlieb von Bellingshauseni auks, kes 1820. aastal ühe esimese inimesena Antarktist nägi. Toonane retk algas 1819. aasta 4. juulil. Kroonlinnas ning jõudis 27. või 28. jaanuaril Antarktika rannikule ning tänavune retk kordab toonast teekonda.

Hakka Abiratta jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa oled alati kursis kõige värskema alternatiivse tõega!

LOE LISAKS:

President Kersti Kaljulaid ei osale traditsioonilisel EKRE korraldataval tõrvikurongkäigul tuleva aasta 24. veebruaril

VÕIMAS SAAVUTUS! President Kaljulaid kihutas jalgrattal üle La Manche’i väina

One Comment on “Harrastusmesinikust president Kaljulaid kinkis Antarktika elanikele roosa mesitaru”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga