VÕIMAS SAAVUTUS! President Kaljulaid kihutas jalgrattal üle La Manche’i väina

President La Manche ületamas
667 Shares

President Kaljulaidi eilne La Manchei väina ületamise ligikaudne teekond.
(Foto: gruncleodd.com)

President Kersti Kaljulaidist sai eile esimene inimene maailmas, kes kihutas jalgrattaga üle La Manche’i väina!

Eriti märkimisväärseks teeb saavutuse asjaolu, et esialgselt plaanis Kersti Kaljulaid eile teha ainult ühe väikese rattasõidu Prantsusmaal ning La Manche ületamist polnud üldsegi plaanis.

President plaanis minna kõigest väikesele rattasõidule

Presidendi kantselei esindaja juht Tiit Riisalo kommenteeris presdendi eilset saavutust järgnevalt: „Suure tervisesportlasena tuntud president Kersti Kaljulaid soovis eile oma igahommikuse tervisejooksu asemel osaleda Tour de France’i rahvasõidul Pürenee mägedes. President startis koos umbes 16000 ratturiga, et pedaalida koos teiste ratturitega ning nautida pea 9 tunni jooksul rattaga mägedes tõuse ja laskumisi, aga ka kulgemist imekaunis looduses koos väga suure arvu toredate inimestega.”

President Kersti Kaljulaid kihutas eile üle La Manche’i väina nii, et vesi lendas laias kaares. Hoogne sõit lõpes taustal paistvate Doveri valgete kaljude juures.

Ei saanud rattasõidu finišis pidama

Küsimusele, kuidas sai väikesest rattasõidust kihutamine üle La Manche’i andis Riisalo järgmise selgituse: “Kogu eilne rattamatk pidi lõppema ühe veidi pikema laskumisega mägedest alla tagasi. President Kaljulaid tundis, et eelnev rattasõit polnud andnud talle nii suurt koormust nagu ta lootis, seetõttu pedaalis ta oma ratast ka sellel lõpulaskumisel üsna tublisti.”

“Selle tulemusena juhtuski nii, et trassi lõpus oli presidendil veel küllaltki soliidne hoog sees ja ta lihtsalt ei saanud oma jalgratast pidama,” jätkas Riisalo. “Kuna rattatrassi lõpp asus La Manche’i väina ääres mere kaldal, siis president lihtsalt kihutas suure hooga oma ratta seljas läbi finišikoridori ja kohe otse La Manche’le. Ta sai muidugi ise ka kohe aru, et nüüd ei tohtinud enam kiirust maha lasta, sest muidu oleks ta kohe vee alla vajunud ja siis oleks olnud oi-oi kui palju jama meile kõigile. Selle asemel pidi ta jätkama väntamist, et siis selle kiiruse pealt otse üle La Manche’i kuni Inglismaani välja sõita.”

“Eks selline sündmuste käik tuli kogu meie meeskonnale väikese üllatusena, polnud me ju selleks valmistunud, seetõttu puudus meil ka kogu merel sõitmiseks vajalik lisa- ja turvavarustus,” selgitas Riisalo. “Õnneks jõudis presidenti rattasõidul saatnud turvamees talle veel enne merele jõudmist järele hüüda, et nüüd on vaja tempot hoida ja vajadusel lisada!”

Riisalo sõnul oli presidendi julgestusmeeskond kindel, et kui mitte varem, siis hiljemalt Doveri valgete kaljude juures saab president Kaljulaid kindlasti pidama. “Kasutades väikest kalambuuri – eks me teadsime, et teispool La Mance’i tuleb president Kaljulaiule ette valge kaljusein ja küll see meie presidendi hoo maha võtab. Arvestasime, et 9 tundi rattasõitu mägedes ja veel nii tunnike mere peal – sellest piisab, et ka meie igati tubli president Kaljulaid hakkaks veidi väsima.”

Nagu hiljem selgus, siis presidendi meeskond ei eksinud. Meeskond, kes oli vahepal Prantsusmaalt kohalike kalurite käes kiiresti ühe väikese kaatri rentinud, jõudis paari tunni pärast La Manche’i Inglismaa poolsele kaldale, kus nad leidsid eest seal rõõmsas tujus ootava president Kersti Kaljulaidi.

Presidendi enda sõnul nautis ta kõigest ilusat suvepäeva

Lõpetuseks ütles Riisalo, et teades-tundes Kersti Kaljulaidi füüsilist vormi polnud eilse päeva sportlik üritus mitte midagi erilist ning et president on kindlasti suuteline palju suuremateks sportlikeks saavutusteks.

Ka Kersti Kaljulaid ise ei näinud eilses erakordses saavutuses mitte midagi erilist, kommenteerides eilset päeva sõnadega: “Kellele meist ei meeldiks sellina tore suvine pühapäev, kus ühe päeva jooksul koged nii värske mäeõhku, kosutavat meresõitu ning saad nautida nii maalilise vaateid Prantsusmaa mägedele kui õhtust päikeseloojangut Doveri kriidikaljudel.“

Hea abiratas.ee lugeja – anna meile teada, mida arvad sina meie presidendi suurepärasest sportlikust saavutusest? Milliseid rekordeid võiks president Kaljulaid veel proovida ületada?

LOE LISAKS:
GUINESSI REKORD EESTLASELE: Andreas Veerpalu püstitas maailmarekordi peitusemängus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga