POMMUUDIS: President Kersti Kaljulaid ei osale traditsioonilisel EKRE korraldataval tõrvikurongkäigul tuleva aasta 24. veebruaril

1.7K Share

PRESIDENT KERSTI KALJULAID ANDMAS AASTALÕPUINTERVJUUD (Foto: Kairit Leibold, ERR)

President Kersti Kaljulaid ei osale EKRE ja Sinise Äratuse poolt vabariigi aastapäeval korraldataval traditsioonilisel tõrvikurongkäigul. Selle asemel eelistab president 24. veebruari õhtul viibida Viljandis Ugala teatris, kus president veedab tagasihoidliku hubase õhtupooliku oma lähimate sõprade ja tuttavate ringis.

“24. veebruaril ma võtan kindlasti osa üritustest Vabaduse väljakul, paraadist ja muust. Kui teid huvitab, kas ma kavatsen osaleda ka tõrvikurongkäigul, siis võin öelda, et juba teatasin rongkäigu korraldajatele, et mind kahjuks pole õhtul Tallinnas, kuna vabariigi aastapäeva õhtu tahaks veeta koos oma lähima sõpruskonnaga Viljandis Ugala teatris,” ütles president Kaljulaid Abirattale antud usutluses.

Vastuseks küsimusele, kas presidendi ja peaministri vahelt on läbi jooksnud must kass, kuna president nimetas hiljuti Ratase valitsust ohuks Eesti julgeolekule, vastas president: “Riiklikku julgeolekut ja põhiseaduslikku korda Eestis ei ohusta miski. Mul on väga kahju, et Eesti peaministril on kujunenud selline arvamus, aga see on tema õigus. Olen juba korduvalt öelnud, et Eesti vabariigis on sõna vaba, sealhulgas on vaba ka peaministri sõna. Isiklikult ei arva, et Kadrioru ja Stenbocki maja vahelt oleks must kass läbi jooksnud. On väga tähtis pidada dialoogi ja ma austan meie riigi peaministrit.”

Selle asemel, et tähistada Eesti Vabariigi aastapäeva terve Vabaduse väljaku täie rõõmsameelsete eestimaalastega, eelistab president veeta vaikse õhtu lähimate sõprade seltsis Viljandi linnas Ugala teatris. (Foto: Aurelia Minev/ERR)

Vabariigi aastapäeva traditsiooniline tõrvikurongkäik Tallinnas on Sinise Äratuse ja EKRE suurim iga-aastane ettevõtmine. Traditsiooni lõi Sinine Äratus 24. veebruaril 2014. Iga aastaga on tõrvikurongkäigus osalejate arv kasvanud. Eelmisel aastal, Eesti Vabariigi 100. aastapäeval osales korraldajate sõnul rongkäigul ligi 5000 inimest.

Tõrvikuvalguses läbi linna sammuv rongkäik on austusavaldus Eesti vabaduse eest võidelnud ja rahvusriigi loonud esiisadele. Samuti soovitakse rongkäiguga saata tänapäeva ja tulevikku sõnum, et üheskoos oma rahvaga jääme püsima sadadeks ja tuhandeteks aastateks.

Hea Abiratas.ee lugeja! Anna meile kommentaarides teada, mida arvad sina presdiendi otsusest? Kas toetad presidendi otsust või laidad selle maha?

Hakka Abiratta jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa oled alati kursis kõige värskema alternatiivse tõega!

LOE LISAKS:
VÕIMAS SAAVUTUS! President Kaljulaid kihutas jalgrattal üle La Manche’i väina
President Kaljulaid saatis Soome peaministrile toetuse märgina oma vana dressipluusi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga