President Kaljulaid saatis Soome peaministrile toetuse märgina oma vana dressipluusi

1.1K Share

LOODETAVASTI LEIAB SEE KUULUS DRESSIPLUUS VÄÄRIKA KOHA SOOME PEAMINISTER SANNA MARINI GARDEROOBIS (Foto: presidendi erakogu)

15. detsembril TRE raadio eetris olnud vestlussaates “Räägime asjast” ” kritiseeris siseminister Mart Helme teravalt Soome uut peaministrit Sanna Marinit ning viitas, et punased tahavad üldse Soome riiki likvideerida. Helme tuletas saates meelde Vladimir Lenini ütlust, et igast köögitüdrukust võib saada minister. “Nüüd me siis näeme, kuidas ühest müüjatüdrukust on saanud peaminister ja kuidas seal mõnestki teisest tänavaaktivistist ning harimatust inimesest on saanud valitsuse liige,” teatas ta.

Helmele poolt välja öeldule reageeris teravalt president Kersti Kaljulaid, kes saatis Sanna Marinile toetuse väljendamiseks oma vana dressipluusi.

„Täna hommikul ärgates ma isegi ei vihastanud,” selgitab president. “Kohkusin. Olin kurb. Mind valdasid just need reaktsioonid.”

“Mõtlesin kohe, et kuidas saan mine aidata Soome noort peaministrit ühe eestlasest vanamehe räige verbaalse rünnaku vastu. Otsustasin saata Sanna Marinile oma kuulsa dressipluusi, millel on kirjas “Sõna on vaba”. See dressipluus on aidanud mind minu elu rasketel hetkedel, see dressipluus on soojendanud mu südant kui ümberringi tundub kõik nii külm ja kõle,” selgitas president Kaljulaid.

See dressipluus on korduvalt soojendanud meie presidendi südant ja aidanud vaadata lootusrikkalt helgesse tulevikku.
(Foto: Erik Peinar/Riigikogu kantselei)

“Olen kandnud seda dressipluusi heaperemehelikult, alati peale kandmist läbi pesnud ja korralikult ära triikinud. Loodan, et see dressipluus aitab ka Sanna Marinil üle saada praegusest raskest olukorrast,” on president Kaljulaid lootusrikas.

„Kolme aasta jooksul Soomes käies olen kasutanud leitmotiivina seda, et meile vanasti tundus, et meid ühendab soomlastega keel, aga muus on palju erinevusi – aga täna on pigem keel see, mis meid veel natukenegi eristab. Kõiges muus oleme ühesugused. Õnneks nüüd, kui ma saadan Marinile oma vana dressipluusi, on see veel üks oluline asi, mis ühendab meid soomlastega. Loodan, et Sanna Marin saab seda vana dressipluusi kanda sama uhkelt kui mina omal ajal.“

Hakka Abiratta jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa oled alati kursis kõige värskema alternatiivse tõega!

LOE LISAKS

SKANDAAL EUROVISIONIL: Island avaldas protesti EKRE vastu, artistid eemaldati koheselt eetrist!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga