KAS KOKKUSATTUMUS? Veeavarii Swedbanki peahoone ees – kas juhuslik kokkusattumus või pesumasinate peatumise tulemus?

0 Shares

Uudis on täiendamisel!

Swedbank
(Foto: Peeter Langovits, Postimees)

20. veebruaril avalikustasid rootsi ajakirjanikud, et lisaks Danske Banki filiaalile Eestis on rahvusvahelisse rahapesuskandaali segatud ka Swedbank. Väidetavalt voolas läbi  Swedbanki kontode vähemalt 5,8 miljardi USA dollari jagu rahapesukahtlusega raha. Loe antud juhtumi detailset kirjeldust siit.

Swedbanki tegevjuhi Birgitte Bonneseni sõnul kinnitas Swedbank, et nad on rahapesu tõkestamisel teinud kõik neilt nõutava. Loe intervjuud Brigitte Bonneseniga siit.

Aga oh üllatust, täna (22.02.2019) hommikul juhtus Tallinnas Liivalaia tänaval, kohe Swedbanki peakontori ees, suur veeavarii. Postimees kirjeldab juhtunud veevariid siin.

Kas Liivalaia tänavat üle ujutav vesi oli mõeldud Swedbanki pesumasinatele?
(Foto: Ester Vaitmaa, Delfi.ee)

Esmapilgul võib juhtunud veeavarii tunduda tõesti juhuslik kokkusattumus. Aga kas ikka on? “Kallutatud jõud struktuurides” spekuleerivad, et äkki need kaks sündmust polegi nii juhuslikud. Kas võib olla, et Swedbank keeras kinni oma töös kasutatavad pesumasinad? Arvestades, kui palju  pesumasinaid mahub Swedbanki peakontorisse, võib eeldada, et kui need kõik korraga kinni panna, siis tekib kanalisatsioonis tohutu veemass, mis otsib sealt väljapääsu. Ja mingil hetkel kanalisatsioonitorud lihtsalt andsid sellele tohutule kasutamata vee massile järgi ja lõhkesid.

Hetkel puuduvad meil antud teooria kohta kindlad faktilised kinnitused. Aga hommikul panga peakontori ees juhtunud veeavarii valguses oleme sunnitud ikkagi küsima – kas need kaks sündmust pole mitte omavahel seotud?

Jääme ootama sündmuste edasist arengut, loodetavasti selguvad faktid lähimate päevade jooksul.

Hea Abiratas.ee lugeja, kas sinu arvates on need kaks sündmust omavahel seotud?

LOE LISAKS: Finantsinspektsiooni otsusega suletakse kõiki Eestis tegutsevad kommertspangad, panga nime kasutamist lubatakse ainult spermapankadel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga