KESKERAKOND MÕTLEB KASTIST VÄLJA: Tartu uue abilinnapea valimiseks kasutatakse tuntud rahvamängu “Kes aias?”

514 Shares

TARTU KESKERAKONDLASED HETK ENNE SEDA, KUI NÕUPIDAMISTE RUUMIST VISATAKSE VÄLJA LAUD JA TOOLID NING HAKATAKSE MÄNGIMA RINGMÄNGU “KES AIAS?” (Foto: Mana Kaasik)

Tartu abilinnapea Monica Ranna väljavahetamisega hätta jäänud Tartu keskerakondlased hakkavad täna õhtusel koosolekul otsima uut abilinnapea kandidaati, et välja vahetada praegune abilinnapea Monica rand. 

Tartu keskerakondlaste juht Jaan Toots ütles, et täna õhtul on Tartu keskerakondlastel koosolek, kus valitakse välja uus Tartu abilinnapea kandidaat. Tootsi sõnul on Keskerakonnal Tartus väga palju tublisid keskerakondlasi, kes kõik sobiksid suurepäraselt abilinnapeaks ning väga raske on nende kõigi seast välja valida see üks, kes oleks kõigist teistest pea jagu parem.

Sellest tulenevalt otsustas Keskerakond valida uue Tartu abilinnapea kandidaadi täiesti ebaharilikul viisil, kasutades valimiseks tuntud rahvamängu “Kes aias?”

“Jah, otsustasime kasutada seda tuntud rahvamängu, et valida välja Tartule uus abilinnapea,” selgitas Toots. Tootsi sõnul visatakse praegusest nõupidamiste ruumist välja kõik toolid ja suur koosolekute laud, peale mida moodustavad kõik Tartu keskerakondlased suure ringi ja võtavad üksteisel kätest kinni.

“Ringi keskele asub praegune abilinnapea Monica Rand ning kõik ringis seisjad hakkavad koos laulma laulu “Kes aias? Kes aias? Mesilane aias….” selgitas Toots.  

“Samal ajal hakkab Monica ringi sees ringi käima ning valib sobiva kandidaadi enda järglaseks abilinnapea ametisse. Ja siis, kui me kõik koos laulame “…lükka teine sisse!”, siis lükkabki Monica ringi sisse selle inimese, kelle ta välja valis.”

“Ja, voilaa! Ongi meil olemas uus kandidaat Tartu abilinnapeaks,” selgitas Toots optimistlikult.

Abiratas omalt poolt kiidab Tartu keskerakondlasi uue suurepärase idee eest, kuidas valida sobilikke kandidaate avalikku teenistusse.

Hea Abiratas.ee lugeja! Mida arvad sina sellest, et abilinnapea valitakse sellise meetodiga? Kas sama meetodit (“Kes aias?”) tuleks edaspidi kasutada, et leida sobilikud kandidaadid ka näiteks valitsusse, riigikogusse või presidendi ametipostile?

Hakka Abiratta jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa oled alati kursis kõige värskema alternatiivse tõega!

LOE LISAKS:
Jüri Ratas premeeris ennast suurepärase töö eest kruusiga “Parim peaminister Eesti Vabariigile”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga