LINNAPEA KOMMENTAAR: Kus olid filmitegijad oma Nolaniga eelmisel suvel, kui oleks võinud terve suve suletud Gonsiori tänaval filmida?

0 Shares

Filmitegijate ja linnavalitsuse vaheliseks vaidlusobjektiks olev Laagna tee
(Foto: wikipedia.org)

Viimasel ajal on pealinnas kirgi kütnud Laagna tee sulgemise küsimus Christopher Nolani poolt Tallinnas filmitava suurfilmi võtete tarbeks.

Nagu kirjutab tänane Postimees, siis Mihhail Kõlvarti ütluste kohaselt on Tallinna linn valmis arutama Laagna tee sulgemist filmivõteteks graafiku järgselt ning nädalavahetustel, tee sulgemist kuuks ajaks ei kavatse linnavalitsus isegi arutada.

Teema hakkas ka meid huvitama, seetõttu küsis ka Abiratas.ee selgitusi antud teema kohta Tallinna linnapea Mihhail Kõlvartilt.

Lugupeetud linnapea Kõlvart, kas Laagna tee siis suletakse või ei suleta selle suurfilmi võtete ajaks?

No miks te, ajakirjanikud, tülitate järjest ühe ja sama küsimusega? Ma vastasin juba selge sõnaga Postimehele, et on Tallinna linn valmis arutama Laagna tee sulgemist filmivõteteks graafiku järgselt ning nädalavahetustel, tee sulgemist kuuks ajaks ei kavatse linnavalitsus isegi arutada. Miks te tüütate mind, lugege tänast Postimehe artiklit ja saate oma vastused.

Sellle filmi võtete toimumine oleks Tallinnale heaks reklaamiks laias maailmas. Vahest siiski tasuks kaaluda Laagna tee sulgemise võimalikkust filmivõtete tarbeks?

Jommaijoo, ma ütlen! Miks inimesed aru ei saa, et linnavalitsus on otsustanud, et Laagna tee sulgemist terveks kuuks ei tule ja jutul lõpp!

Soovime meelde tuletada, et varasemalt on olnud juhuseid, kus nii mõnigi suurem tänav on Tallinnas suletud isegi pikemaks ajaks kui üks kuu. Näiteks eelmisel aastal oli Gonsiori tänav kesklinnas suletud remondiks terve suve, mitu kuud kevadest sügiseni. Ja tundub, et linn ja linnarahvas elas selle sulgemise üle, välja arvatud mõned Gonsiori tänava äärsed ärid, mis külastajate puudusel olid sunnitud uksed sulgema.

Gonsiori tänavaga oli hoopis teine lugu. Erinevalt Laagna teest pole Gonsiori tänav mõni linna tuiksoon, mis halvaks liikluse terves linnaosas. Ega kesklinn pole Lasnamäe, mille ühe tuiksoone sulgemisest me praegu räägime.

Ja üldse, kus need filmitegijad oma Nolaniga olid eelmisel aastal? Täpselt siis kui terve Gonsiori tänav terve suve suletud oli. Vot, need filmitegijad oleksid võinud siis tulla Tallinnasse oma filmivõtetele, siis oleks nad võinud rahumeeli terve suve seal Gonsior tänaval filmida, mitte kedagi poleks häirinud.

Remondi ajal oli Gonsori tänav just selline, kus sellel Nolanil oleks olnud hea oma action-stseene filmida. Need filmitegijad oleksid pidanud oma tegemisi veidi paremini planeerima ja oleksid võinud tulla filmivõtetele Gonsiori tänavale eelmisel suvel.

Terve eelmise suve suletud olnud Gonsior tänav, mis Tallinna linnapea arvates oleks hästi sobinud mõne suurfilmi action-stseenide filmimiseks
(Foto: Kuvatõmmis kasutaja MaarduGümnasium YouTube klipist)

Nagu me aru saame, siis praegusel juhul on probleemiks see, et suletakse tänav Lasnamäel. Kui filmitegijad sooviksid filmida kusagil mujal, siis kas see oleks arutatav?

Jah, täpselt, filmitagu näiteks Nõmmel või Kalamajas, poleks mingit probleemi. Kui filmitegijatel soovi, siis Nõmmel võivad nad kas või kõik tänavad sulgeda terveks suveks.

Miks on Nõmme tänavate sulgemine terveks suveks aktsepteeritav, aga Laagna tee sulgemine ainult üheks kuuks mitte?

No kuidas te üldse aru ei saa? Lasnamäel elavad Keskerakonna valijad, Nõmmel mitte. Ja nii lihtne see asi ongi.

Praeguse suurfilmi filmimisest oleks kasu tervele Tallinnale, sealhulgas ka Lasnamäele ja Lasnamäel elavatele Keskerakonna valijatele.

Pole üldse oluline, kas sellest filmist on kasu tallinlastele või lasnamäelastele. Tähtis on, et neile jääks mulje, et mina ja terve linnavalitsus nendest hoolib! See, kas lasnamäelastele ka tegelikult tuleb mingist asjast kasu või mitte, jätke juba linnavalitsuse hooleks. Peamine, et nad arvaksid, et meie linnavalitsuses neist hoolime.

Samas on paljud teised suurlinnad – näiteks London, Pariis, New York – tulnud korduvalt vastu filmitegijatele ja andnud loa sulgeda oma tänavaid-parke filmivõteteks.

Teised linnad tehku, kuidas tahavad. Ega Tallinn pole mingi tavaline linn! Tallinna linn on eriline, sest see on ainuke pealinn maailmas, kus on tasuta ühistransport! Selle asemel, et oma tänavaid filmivõteteks sulgeda, peaksid London, Pariis, New York hoopis mõtlema oma linna elanike heaolule, võtma eeskuju Tallinnast ning pakkuma neile tasuta ühistransporti!

Meile tundub, et linnavalitsuse peamiseks eesmärgiks on, et keskerakonna valijatel oleks tunne, et linnavalitsus neist hoolib?

Täpselt, täpselt, tähtis on, et keskerakonna valijatel oleks tunne, et linnavalitsus neist hoolib. Muu pole oluline.

Hea Abiratas.ee lugeja, mida arvad sina, kas linnavalitsus võiks siiski anda loa Laagna tee sulgemiseks suurfilmi võtete jaoks?

LOE LISAKS:
Warner Bros hakkab suvel filmima Eestis väidetavalt ameerika versiooni „Tõest ja õigusest“

One Comment on “LINNAPEA KOMMENTAAR: Kus olid filmitegijad oma Nolaniga eelmisel suvel, kui oleks võinud terve suve suletud Gonsiori tänaval filmida?”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga