MEELDETULETUS: Täna on viimane päev, et tasuda maksuametile tulumaks saadud jõulukinkidelt!

Maksude tasumise aeg
100 Shares

JÕULUKINGITUSE SAID? NÜÜD ON AEG TASUDA SELLELT KA VASTAV TULUMAKS!

Eesti Maksu- ja Tolliamet (EMTA) tuletab kõigile inimestele meelde, et täna on viimane päev, millal on võimalik viivisevabalt ära maksta tulumaks kõigilt 2020. aasta jõuludeks saadud jõulukinkidelt.

Maksuameti selgituse kohaselt pidid kõik 2020. aasta jõulude ajal jõulukinke saanud isikud deklareerima maksuametile saadud jõulukinkide rahalise maksumuse hiljemalt käesoleva kalendriaasta 31. jaanuariks. Samaks kuupäevaks, 31. jaanuariks 2021, pidid kõik kingisaajad tasuma ka tulumaksu saadud jõulukinkide maksumuselt, tulumaksu suuruseks on 20 protsenti jõulukinkide rahalisest maksumusest.

Kuna 31. jaanuar langes käesoleval aastal nädalavahetusele, siis pikenes jõulukinkide deklareerimine ja sellelt tulumaksu tasumine automaatselt järgmisele tööpäevale, milleks on tänane esmaspäev (1. veebruar 2021).

Maksuameti juhendi kohaselt on abielus olevatel isikute lubatud esitada abielupaaride ühisdeklaratsioon jõulukinkide maksumuse kohta. Alla 16-aastaste laste puhul peab nende eest esitama jõulukinkide deklaratsiooni lapse vanem või seaduslik hooldaja.

Maksuamet rõhutab, et saadud jõulukinkide eest tulumaksu mittemaksmisel on maksuametil õigus nõuda kingisaajalt intressi 0,25% päevas iga tähtaja ületanud päeva eest.

Alates 14. veebruarist hakkab Maksuamet teostama kontrolli kõigi isikute jõulukinkide deklaratsioonide esitamise kohta. Kui kontrolli tulemusena selgub, et isik on jätnud saadud jõulukinkide eest tasumata tulumaksu, siis on maksuameti inspektoril õigus väljastada antud isikule trahviotsus.

Trahviotsusega kohustatakse iskut tasuma tulumaks jõulukinkide koondmaksumuselt ning viivised tasumise tähtaja ületamise eest.

Maksuamet edastab eraldi palve kõigile, kes pole veel jõudnud oma jõulukinkide deklaratsiooni esitada – palun ärge jätke oma jõulukinkide deklareerimist viimasele minutile, sest see võib üle koormata maksuameti serverid.

SAMAL TEEMAL:

TRAHVID TULEMAS: liiga kiiresti tulu deklareerinud isikuid ähvardab rahatrahv deklareerimiskiiruse ületamise eest

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga