TRAHVID TULEMAS: liiga kiiresti tulu deklareerinud isikuid ähvardab rahatrahv deklareerimiskiiruse ületamise eest

5.5K Shares

TUBLID POLITSEINIKUD MÕÕTMAS TULU DEKLAREERIJATE DEKLAREERIMISKIIRUST
(FOTO: RAUNO VOLMAR)

Maksu- ja tolliamet (MTA) avas täna ametlikult tuludeklaratsiooni elektroonilise esitamise veebikeskkonnas e-MTA, kuid suur hulk inimesi jõudis seda teha juba enne deklaratsioonide esitamise ametlikku algust.

MTA alustas eile õhtul kella 18-st tuludeklaratsioonide testperioodiga. Täna kella 13-ks oli esitatud juba 148 000 deklaratsiooni.

Kahjuks võib juhtuda, et kõik need 148 000 liiga kiiret deklaratsioonide esitajat võivad saada karistuseks rahatrahvi deklareerimiskiiruse ületamise eest, sest MTA palvel on politsei asunud uurima, kas võis juhtuda, et need isikud ületasid deklaratsioonide esitamise kiirust.

Põhja ringkonnaprokuratuur kinnitas, et sellist menetlust on tõesti alustatud, ja seni kogutud tõendite põhjal on alust kriminaalasja jätkamiseks.

“Kui inimesed asuvad oma tuludeklaratsioone esitama liiga kiirest enne vastava veebikeskkonna ametlikku avamist, siis võib see põhjustada MTA infosüsteemis ülekoormuse ja probleeme süsteemi tööprotsessides,“ selgitas prokuratuuri pressiesindaja.

„Vastavalt MTA avaldusele uurib politsei, kas esimesed niinimetatud kiirdeklareerijad ületasid suurimat lubatud deklareerimiskiirust või jäi nende deklareerimiskiirus seaduses lubatud normide piiridesse”

“Kahjuks kinnitavad esmased uurimisandmed fakti, et enamus kiirdeklareerijaid kiirustasid liialt ja ületasid seaduses lubatud suurimat tulu deklareerimiskiirust. Sellisel juhul on deklareerimiskiiruse ületajale karistuseks ette nähtud rahatrahv 250 kuni 450 eurot.” selgitas prokuratuuri esindaja.

„Kui deklareerimiskiiruse ületamisel selguvad raskendavad asjaolud, siis lisandub karistusele veel kohustus, et eksinud isik peab oma tulu deklareerima uuesti, seekord järgides lubatud deklareerimiskiirust,“ lisas prokuratuuri esindaja.

MTA-l ja Politseiamet loodavad, et kõik, kes pole veel oma tuludeklaratsiooni esitada jõudnud, esitavad oma tuludeklaratsiooni vastavalt seaduses lubatud deklareerimiskiirusele.

„Omalt poolt soovime inimestele rõhutada, et ei maksa tormata oma deklaratsiooni esitama kohe nüüd ja praegu,“ lisas MTA pressiesindaja. „Kutsume tulu deklareerijaid ülesse seaduskuulekale käitumisele ning kinnitame, et oma tuludeklaratsioone saavad inimesed esitada kuni aprilli lõpuni. Seega kiiret pole kuhugi!“

Hakka Abiratta jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa oled alati kursis kõige värskema alternatiivse tõega!

LOE LISAKS:

Tallinna lähiümbruses tegutsevad jultunud uksekella helistamisega tegelevad kambad! Aita tuvastada üks taolise grupeeringu liige!

Kiiruskaamerad hakkavad väljastama hoiatustrahvide asemel kiituskirju õige kiirusega sõitjatele

6 Comments on “TRAHVID TULEMAS: liiga kiiresti tulu deklareerinud isikuid ähvardab rahatrahv deklareerimiskiiruse ületamise eest”

 1. See, et deklaratsioonid osutusid varasemal kuupäeval esitatuks, oli süsteemi viga.
  Infosüsteemi testimist ei tehta kunagi nii, et testimisperioodil sellele kõik inimesed ligi pääsevad, sest testimist tehakse vastavalt testimisplaanile, mille viivad läbi professionaalsed testijad. Samas sellist infosüsteemi ei testita kunagi üks päev enne kasutama hakkamist. See oleks pidanud olema juba vähemalt kuu aega tagasi testitud. Kui kedagi tahetakse trahvida, siis tuleb trahvida neid isikuid, kes võimaldasid sellele süsteemile avalikkuse ligipääsu või lasid võimaldada deklaratsioonide esitamist. See on süsteemi loojate ja haldajate viga, et süsteem üldse võimaldas enne õiget kuupäeva deklaratsiooni esitada, mis näitab seda, et süsteemi loojad ei olnud ise seda süsteemi enne kasutajatele avamist korralikult testinud.

  1. Aitäh, Pille, põhjaliku selgituse eest! Abiratta toimetus ei süüdista ega mõista kedagi hukka, meie vahendame maailmale ainult kõige alternatiivsemat tõde!
   Kui süüdi on Maksuamet, siis tuleb kindalasti ka neid trahvida, sest meie riigi eelarvesse on iga lisaeuro rohkem kui oodatud. Kui menetluse tulemusena peaks trahvitama ka Maksuametit, siis kindlasti kajastame seda uudist ka miljonitele meie portaali lugejatele.

   1. Kui süüdi on maksuamet, siis trahvige maksuametit. Inimestele anti avalik teade, et kiiremad saavad juba tulu deklareerida. (Milles nad süüdi on?)

 2. 😀 😀 😀 eluhead kommentaarid. Ha ha haaaaa! Maksuameti trahvimise uudist ootan ka juba pinevusega
  😀 ha ha haa.

 3. Kus oli see info,et tuleb trahv ??Miks seda INFOT ei ole ametlikul maksuameti saidil?? Iga aasta on varem saanud deklareerida ja mingit trahvi pole olnud!? Delfi poolt tuli esimene info,et saab alustada tulu deklareerimist(13.02.20 ),järelikult delfi jagab valet infot . See on emta süsteemi viga ja meie NENDE vea pärast ei pea maksma trahvi!!! Kui see tõesti tõsi ja trahvid hakkavad tulema ,siis niisama seda jätta ei saa ja peab midagi ette võtma.Sellel viisil vist riik tahab tagastada raha ,mida nad peavad inimestele välja maksma .

  1. Hea Tiina!
   Trahvide maksmine ei meeldi kellelegi, aga mis teha, seadused ja reeglid on täitmiseks! EMTA poolt on fikseerinud tuludeklaratsiooni esitamisel suurim lubatud deklareerimiskiirus ja kui mõni kiirdeklareerija otsustas riskeerida ja ületada deklareerimiskiirust, siis ei ole meie tublidel politseiametnikel pole kahjuks mitte kuidagi võimalik sellele mitte reageerida. Deklareerimiskiirust ületanud kiirdeklareerijatele kirjutati välja täiesti õigustatud trahvinõue ja siin pole mõtet süüdistada ei EMTA-t, ei politseid ega kedagi teist peale ise enda. Jääb üle loota, et trahvitud isikud teevad sellest oma järeldused ja juba järgmisel aastal jäävad deklareerimiskiiruses lubtatud ormide piiresse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga