POMMUUDIS: Eesti-Vene piirile rajatava müüri ehitamist hakkab juhtima Donald Trump!

Trump, Eesti piir
80 Shares

EESTI-VENE PIIRILE RAJATAVA MÜÜRI EHITAMIST JUHIB DONALD TRUMP ISIKLIKULT! (FOTO: REUTERS / AP -ALEX BRANDON)

Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) teavitas täna laiemat avalikkust sellest, et  Eesti Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni vahelisele piirilõigule Kagu-Eestis on plaanis kiirkorras ehitada tugev ja vastupidav piirimüür. 

Sensatsiooniliseks teeb uudise asjaolu, et PPA palkas piirimüüri rajamist juhtima Ameerika Ühendriikide endise presidendi  Donald Trumpi.

“Poolas, Leedus ja Lätis toimuv nõuab piiritaristu tugevdamist ka Eestis, mistõttu rajatakse PPA korraldusel Eesti-Vene piirile kiirendatud korras üks korralik piirimüür.  Peale konsultatsioone valituse ja kaitseministeeriumiga leidsime, et Donald Trump on kõige sobivam isik, kes peaks juhtima nõuetele vajamineva piirimüüri rajamist Eesti idapiirile,“ selgitas PPA peadirektor Elmar Vaher.

Vaheri sõnul rääkis Ameerika Ühendriikide ekspresidendi Donald Trumpi kasuks asjaolu, et tal on olemas suurepärased kogemused taolise müüri rajamisest Ameerika Ühendriikide ja Mehhiko vahelisele piirile.

Vaher selgitas veel, et korraliku müüri rajamine piirile on piiriturvalisuse tagamisel hädavajalik lahendus.

“Donald Trumpi juhtimisel lähme kiirendatud korras edasi piirile korraliku turvalise müüri rajamisega, sest see on kõige olulisem jõupingutus massilise sisserände ennetamisel. Julgeolekuekspertide hinnangul jääb rändesurve hübriidsõja meetodina kasutusse aastateks ning selle heidutamiseks ja tõkestamiseks on vajalik mitte maha veetud okastraadirullid, vaid korralik tugev piirimüür koos juurdekuuluva taristu koos seireseadmetega,” ütles ta.

Esialgu rajatakse Donald Trumpi juhtimisel piirimüür kohtadesse, kus ebaseadusliku piiriületuse toimumise tõenäosus on kõrgem, näiteks on organiseeritud kuritegevus varasemalt kasutanud piirkonda ebaseadusliku rände korraldamiseks või soodustab looduslik olustik ebaseaduslikku piiriületust. Hiljem ehitatakse piirimüür välja kogu Eesti-Vene piiril.

Hea Abiratta lugeja! Anna meile allpool kommentaarides teada, mida arvad sina piirimüüri rajamisest Eesti idapiirile? Kuidas suhtud sellesse, et müüri rajamist hakkab juhtima Donald Trump isiklikult?

SAMAL TEEMAL:

Loe, kuidas kommenteeris Donald Trumpi müüri rajamist Eesti-Vene piirile

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga