PRESIDENDI LEMMIK: Kert Kingo on president Kersti Kaljulaidi 2019. aasta lemmikminister

Presdient Kaljulaid, Kert Kingo
629 Shares

Presdient Kersti Kaljulaid oma lemmikminister Kert Kingoga
(Foto: Office of the President of the Republic of Estonia)

Traditsiooniliselt avalikustab Eesti Vabariigi president oma iga-aastase lemmikministri nime aasta lõpul veidi enne jõulupühi. Erinevalt eelnevatest aastatest avaldas president Kersti Kaljulaid oma 2019. aasta lemmikministri nime juba praegu, so. septembris ehk mitu head kuud enne aasta lõppu.

Selgub, et 2019. aastal on presidendi lemmikministriks väliskaubanduse ja infotehnoloogia minister Kert Kingo.

“Tavaliselt president Kersti Kaljulaid vihkab EKRE poliitikuid nende käitumise pärast ning vabandab selle eest, millise kuvandi see võib Eestist anda. Õnneks on EKRE ministrite seas ka toredaid ja suurepäraseid inimesi nagu näiteks Kert Kingo, keda president peab lausa oma lemmikministriks,” selgitas presidendi kantselei direktor Tiit Riisalo.

Mida vähem teha, seda vähem on võimalik mingi jama kokku keerata!

“President Kaljulaidi arvates on Kert Kingo puhul tegemist praeguse valitsuse kõige meeldivama  ministriga – Kert Kingo ei käi välismaal komandeeringutes ning keeldub suhtlemast inglise keeles, seetõttu pole presidendil vaja välismaal käies ka minister Kingo tegevuse pärast pidevalt vabandada ega piinlikkust tunda,” selgitas Riisalo.

Palju targem on nautida kohvi ja kooki, kui mõttetult rabeleda ja mingeid jamasid kokku keerata
(Foto: Office of the President of the Republic of Estonia)

Väidetavalt on president Kersti Kaljulaid toonud IT-ministrit korduvalt eeskujuks teistele EKRE ministritele. Kuna minister Kingo lähtuvat oma igapäevases töös põhimõttest “mida vähem teha, seda vähem on  võimalik mingi jama kokku keerata “, seetõttu võiks presidendi arvates samast motost lähtuda ka teised EKRE ministrid.

LOE LISAKS:

VÕIMAS SAAVUTUS! President Kaljulaid kihutas jalgrattal üle La Manche’i väina

KUUM FOTO: President Kaljulaid tabati kirglikult embamas eelmist presidenti Ilvest

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga