#RUUBEN – UUS HULLUS SOTSIAALMEEDIAS : tuntud inimesed üle maailma postitavad endast pilte Ruuben Kaalepi käemärgiga

187 Shares

Tänasel (04.04.2019) riigikogu XIV koosseisu esimesel kogunemisel andsid kõik saadikud ka ametivande. Nende seas ka EKRE liige Ruuben Kaalep, kes näitas pärast vande andmist saalile mitmetähenduslikku käemärki. Käemärki, mida peetakse valge rassi ülemvõimu sümboliks, näitas kohtus ka Uus-Meremaa mošeetulistaja. Tegemist on märgiga, mida paremäärmuslased on hakanud selle mitmeti tõlgendatavuse tõttu kasutama avaliku ruumi trollimiseks.

Kuigi Ruuben Kaalep selgitas ajakirjanikele, et tegemist on hea tuju märgiga, siis ei uskunud tema selgitusi mitte keegi.

Täpsustuste peale, et tegu on ka rassistliku märgiga, mis viitab valgete ülemvõimule, ütles Kaalep: „See on absurd! See on absurd! Siin ei olnud mitte midagi seesugust.“

Hoolimata Ruuben Kaalepi selgitusest, hakkas koheselt jõudu koguma rahvusvaheline skandaal. Esimeste seas reageeris skandaalile sotsiaalvõrgustik Facebook, kes lubas koheselt eemaldada oma emotikonide seast antud käemärki kujutava sümboli.

Sotsiaalmeedias levib kampaania #ruuben

Tänase päeva jooksul hakkas sotsiaalmeedias levima kampaania #ruuben, kus inimesed üle maailma postitavad endast sotsiaalmeediasse pilte tehes Ruuben Kaalepi poolt kasutatud käemärki. Kampaaniaga on ühinenud mitmed tuntud inimesed kogu maailmas –näiteks USA presidendid Donald Trump ja Barack Obama, samuti ka Jamaika kergejõustikutäht Usain Bolt ning paljud teised.

#doubleruuben – käemärki tehakse mõlema käega korraga

Osad inimesed on postitanud endast pildi, kus teevad antud käemärki lausa mõlema käega korraga, antud käemärgi nimetus on #doubleruuben (eesti keeles “topeltruuben”)

Vaata allpool galeriid mitmetest kuulsustest, kes postitasid endast tänase päeva jooksul sotisalameediasse pildi, kus nad näitavad samasugust käemärki, mida Ruuben Kaalep täna päeval riigikogus.

Kahjuks on siiani selgusetu, kas kõik need kuulsused tegid oma postitused EKRE toetuseks või hoopis EKRE vastu.

Selle foto postitas Barack Obama endast #ruuben kampaania raames
(Foto: pinterest.com)
Sellise “Ruubeni” postitas sotsiaalmeediasse endast USA president Donald Trump
(Foto: AP Photo/Charles Rex Arbogast)
Saksamaa kantsler Angela Mekel ja tema #ruuben
(Foto: infiniteunknown.net)
USA endine esileedi ja hilisem välisminister Hillary Clinton tegemas #ruubenit
(Foto: thebradfordfile / twitter.com)
Jamaika sprinter Usain Bolt, kes on tuntud oma oma naljade poolest, tegi sellise krutskiga Ruuben Kaalepi käemärgi
(Foto: pinterest.com)
Topeltruuben – täiesti tundmatu akvalangist näitamas nn. topeltruubenit
ehk Ruuben Kaalepi käemärgi näitmaine mõlema käega korraga
(Foto: Charles Davis / deeperblue.com)

Kõik soovijad võivad liituda antud kampaaniaga, postitades endast sotsiaalmeediasse foto, millel nad teevad Ruuben Kaalepi käemärki, postitamiseks kasutada hashtagi #ruuben või #doubleruuben

SEOTUD LOOD:

Facebook eemaldab oma emotikonidest rassistliku “OK” käemärgi!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga