SUUR KEVADE TÄHISTAMINE: Reedel üritatakse Lauluväljakul püstitada Guinessi rekordit bikiinides suusatamises ja kelgutamises

25 Shares

Ülesvõte nädalavahetusel Sochis toimunud bikiinides suusatamiselt.
Tallinna ürituse korraldajad loodavad vähemalt kaks korda suuremat osalejate arvu.
(Foto: Kirill Kuhmar/TASS)

Homme (20. märtsil) hilisõhtul kell 23:58 algab Eestimaal kevad. Koos kevade saabumisega lõpeb Tallinnas ametlikult ka talvine lumekoristushooaeg, seetõttu toimub Tallinna Kommunaalameti eestvedamisel suurejooneline üritus nende kahe sündmuse suurejooneliseks tähistamiseks.

Nimelt kutsub Tallinna Kommunaalamet kõiki huvilisi reedel (22. märtsil) kell 15:00 Tallinna Lauluväljakule ühisele suurele bikiinides kelgutamis- ja suusatamisüritusele. Ürituse korraldajad selgitasid, et sarnaselt mitmetes teistes riikides toimunud üritustele, soovitakse ka Tallinnas algatada uus traditsioon ning tervitada kevade saabumist ühise bikiinides suusatamise ja kelgutamisega. Osalejatelt oodatakse riietumist bikiinidesse, et selle kaudu rõhutada külma talveaja asendumist sooja kevadega.

Reedel on Lauluväljakule oodatud rannariietes kõik suusatajad ja kelgutajad – mehed, naised, noored, vanad, üksikud, pered jne.
(Foto: Anna Liesowska, Slaforum.org)

Kuigi bikiinides suusatamine ja kelgutamine toimub Tallinna Lauluväljakul alles esimest korda, on esialgne huvi antud ürituse vastu enneolematult suur. Salamisi loodavad korraldajad, et ehk õnnestub ületada ka praegu kehtiv bikiinides suusatamise Guinessi rekord.

Üks ürituse eestvedajatest kommenteeris seda järgnevalt: „Jah, tõepoolest, kuigi me korraldame taolise ürituse Tallinnas alles esimest korda, siis loodame sellega kohe lüüa ka kehtiva Guinessi rekordi. Meie andmetel tehti kehtiv rekord läinud nädalavahetusel Venemaal Sochis, kui üritusel osale üle 1800 bikiinides suusataja ja kelgutaja. Meie loodame, et reedesele üritusele tuleb kohale vähemalt 3000 bikiinides suusatajat.“

Üritusel on kohal ka Tallinna Kommunaalameti lumevastase võitluse eriüksuse Special ZUZU võitlejad, kes demonstreerivad huvilistele turvalisi kelgutamistehnikaid.

Reedel demonstreerivad lumevastase võitluse eriüksuse Special ZUZU võitlejad
Lauluväljakul kõigile soovijatele turvalisi kelgutamisvõtteid.
(Foto: AFP/Scanpix, Kroonika)

Kõigile osalejatele pakutakse korraldajate poolt tasuta sooja teed.

Ühine bikiinides suusatamine ja kelgutamine toimub Tallinna Lauluväljakul, reedel, 22. märtsil, algusega kell 15:00. Üritus toimub iga ilmaga.

Abiratas.ee kutsub ülesse kõiki oma lugejaid osalema selle toredal üritusel ning loodetavasti suudame kõik üheskoos püstitada ka uue Guinessi rekordi.

LOE LISAKS:
·        Tallinn sulatatakse hiigelfööni abil lumevabaks!
·        Tallinn on kaotamas lahingut lumele ja talvele!

One Comment on “SUUR KEVADE TÄHISTAMINE: Reedel üritatakse Lauluväljakul püstitada Guinessi rekordit bikiinides suusatamises ja kelgutamises”

  1. Tunnen huvi, kas kohapeal töötab ka suusalaenutus? Või tulebsuusad endal kaasa võtta?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga