SÜVARIIK TEGUTSES JÄLLE: Siseminister Mart Helme kabinetti ilmus öösel pilt kirjaga „PLAAN B“

233 Shares

„Me oleme töötamas ka nii-öelda plaan B-ga,“ ütles siseminister Mart Helme käesoleval nädala Soome ajakirjanikele antud intervjuus. Hoolimata oma hilisematest katsetest selgitada, et ajakirjanikud said valesti aru, näitavad reporterite endi selgitused ja intervjuu salvestised, et Helme väitis Eestit tõepoolest valmistuvat olukorraks, kus NATO-st ei ole riigi kaitsmisel abi. Seda ajal, mil Eesti riigijuhid on pidevalt kinnitanud, et NATO-le pole alternatiivi ning allianss on meie riigikaitse kõige suurem tugisammas.

Reede hommikune halb üllatus

Suur oli Mart Helme üllatus, kui täna hommikul tööle saabudes rippus tema kabineti seinal pilt, millel ilutses suur kiri “PLAAN B”.  Hetkel on selgusetu, kes ja millal need uued fotod ministrite kabinetiseinale riputas.

Sellise pildi oli Süvariik riputanud öösel salaja minister Mart Helme kabineti seinale.
(Foto: Süvariik)

„Kurat, mis jama siin ministeeriumimajas toimub?“ põrutab Mart Helme ärritunult. „Alles see oli, kui nii paari kuu eest hommikul tööle tulles oli mulle siia seinale ilmunud president Kaljulaidi foto. Lasin selle muidugi kiiremas korras maha võtta ja enda pildiga asendada, aga nüüd siis jälle see sama jama!“

„Nüüd siis jälle see sama jama – mitte keegi pole mitte midagi näinud ega kuulnud, mitte keegi mitte midagi ei tea!“ jätkab Mart Helme vihaselt.

„Olen kindel, et siin on mängus Süvariigi käsi!“ lausub lõpetuseks Mart Helme ärritunult.

Riigisekretär Peterkop peab 10 päeva jooksul esitama sõltumatu raporti juhtunust

Siseminister Mart Helme tegi täna koheselt riigisekretär Taimar Peterkopile ülesandeks läbi viia sõltumatu uurimine, kuidas sattus antud pilt siseministri kabineti seinale. Siseministri instruktsioonide kohaselt peab riigisekretär Peterkop esitama talle 10 päeva jooksul vastava raporti, peale mida otsustab Mart Helme, milliseid meetmeid peab edaspidi kasutama Süvariigi ohjamisel.

Hea Abiratas.ee lugeja, kes sinu arvates võis selle uue foto minister Helme kabinetiseinale riputada? Kas võib olla, et siseministri kabinetis lihtsalt kummitab?

LOE LISAKS:

SÜVARIIK TEGUTSEB: Siseminister Mart Helme kabinetti riputati öösel uus foto presidendist

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga