TALLINN HOOLIB: Linnavalitsus kolib Snelli tiigis elutseva tuukripesakonna talveperioodiks Kalevi ujula basseini talvituma

230 Shares

TÄNU KESKLINNA VALITSUSELE SAAB SEE SNELLI TIIGIS ELUTSEV LÕBUS TUUKER VEETA SELLE TALVE KALEVI UJULA SOOJADES OLUDES
(Foto: Jorgen Norkroos)

Seoses läheneva talveperioodiga kolitakse Snelli tiigis elutsev tuukrite pesakond ümber talvituma Kalevi ujula basseini.

“Järgnevaks nädalaks prognoosib ilmaennustus õhutemperatuuri langemist mõned kraadid alla nulli ning seetõttu võib ohtu sattuda hetkel Snelli tiigis elutsev tuukrite pesakond,” selgitas olukorda Kesklinna vanem Vladimir Svet.

„Tänu võimalikule talvekülmale võib Snelli tiik kattuda jääkattega ning seetõttu on raskendatud praegu Snelli tiigis elutseva tuukrite pesakonna elamis- ja toitumistingimused,“ selgitas Svet.

Kolimistiim aitab kahte tuukripeskonna liiget Snelli tiigist välja tõsta
(Foto: Kesklinna LOV)

„Sellest tulenevalt on Kesklinna valitsus otsustanud kolida tiigis elutsevad tuukrid ümber Kalevi uula soojematesse tingimustesse talvituma. Seal on tuukrite pesakonnal palju soodsamad tingimused praeguse talveperioodi üle elamiseks,“ selgitas Svet käimaasolevat ettevõtmist.

Praegu Snelli tiigis elutsev tuukrite pesakond seadis ennast tiiki elama paari aasta eest. Peale seda on nad saanud nii linnarahva kui ka vanalinna külastavate tuhandete turistide suurteks lemmikuteks.

Kesklinna vanema sõnade kohaselt on ka linnavalitsusel hea meel, et meie kauni vanalinna müüride ääres elutseb selline armas tuukrite pesakond ning linnavalitsus soovib, et tuukrid pakuksid linnarahvale rõõmu ka järgnevatel aastatel.

Esialgsete plaanide kohaselt jääb tuukrite pesakond Kalevi ujula basseini elutsema kuni märtsi lõpuni.

Kolijad sikutavad Snelli tiigi veest välja veel viimast tuukripoissi,
et siis kogu pesakond Kalevi ujula basseini talvituma viia
(Foto: Jorgen Norkroos)

Kesklinna vanema sõnul loodab linnavalitsus, et märtsi lõpuks on ilmaolud Tallinnas juba piisavalt soojad ning siis saab tuukrite pesakonna kolida tagasi nende kodusesse Snelli tiiki, kus nad saavad siis jälle vabalt ringi toimetada.

Hakka Abiratta jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa oled alati kursis kõige värskema alternatiivse tõega!

LOE LISAKS:

Tallinnas seksisid 2 robotit keset ülekäigurada

Tallinnas avalikult urineerida soovijate jaoks on turule toodud spetsiaalne teenus CitiPee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga