Tallinna linn kingib kõigile pensionäridele föönid, millega kodu ümbert lumi ära sulatada

Lume sulatamine fööniga
325 Shares

NÕMMEL ELAV PENSIONÄR KALJU (62) OLI LAHKELT VALMIS TESTIMA, KUI KIIRESTI ON VÕIMALIK LINNALT SAADUD FÖÖNIGA SULATADA LUMI OMA AUTOLT. KALJU LAPSELAPSED PROOVISID RÕÕMSALT LUND SULATADA KODU AIAS (FOTO: ERAKOGU)

Veel mõni päev tagasi soovitas pealinna teede korrashoiu eest vastutav Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf, et lumistel tänavatel liikumisega hädas olevad pensionärid peaksid endale takso tellima.

Nagu lugematutel kordadel varasematelt, reageeris praegusel juhul pealinna pensionäride probleemile kiiresti Tallinna linnavalitus. Nimelt otsustas linnavalitsus kinkida kõigile pealinna pensionäridele väikese, aga võimsa mootoriga fööni.

Kingitud fööni abil saab iga pensionär mugavalt ja kiiresti oma kodu ümbert ära sulatada liigse lume. Nii ei pea Tallinnas elavad pensionärid enam riskima pealinna libedatel tänavatel kukkumise tõttu saadud luumurdude ja liigeste väljaväänamisega.

Samuti ei pea pensionärid enam kulutama oma vähest raha taksosõidu eest maksmiseks. Selle asemel võib iga pensionär võtta linna poolt kingitud väikese fööni ja enda liikumiseks vajalik marsruut kiiresti lumest puhtaks sulatada.

Peale linnalt lume sulatamiseks mõeldud fööni saamist jääb pensionäri ainsaks mureks hoida oma jalad sulalumeveest kuivad, et mitte riskida märgadest jalgadest põhjustatud külmetusega.

Linnavalitsus on juba arutanud ka võimalust kinkida igale pealinnas elavale pensionärile tasuta paari kummikuid, mida pensionärid saaksid kanda lumesulatamise veest üle ujutatud tänavatel.  

Hetkel puudub selle kohta lõplik otsus, aga linnavalitsus on lubanud pensionäridel tasuta kummikute kinkimist arutada kindlasti oma järgmistel istungitel.

SAMAL TEEMAL:

RÕÕMUSÕNUM: Tallinn saab lumevabaks hiigelfööni abil!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga