Teadusnõukoja liikmed paigutati kuni maikuuni üliturvalisse Eesti Panga seifi!

Irja Lutsar Eesti Panga seif
254 Shares

TEADUSNÕUKOJA LIIGE IRJA LUTSAR TUTUVUSTAB AJAKIRJANIKELE NÕUKOJA LIIKMETE UUT AJUTIST ELU- JA TÖÖKOHTA

Kolmapäeva õhtul kella 19 ajal viskas võõras mees Mustamäel Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) juures parklas autosse istunud PERHi ülemarsti professor Peep Talvingu pihta tundmatut vedelikku ning jooksis siis minema. 

Vabariigi valitsus arutas eilsel koosistumisel põhjalikult juhtunut ning töötas välja meetmed teadusnõukoja liikmete kaitsmiseks.

Vastavalt valitsuse eilsele otsusele paigutati eile õhtul kõik teadusnõukoja liikmed nende turvalisuse tagamiseks Eesti Panga üliturvalisse seifi.

“Teadusnõukoja liikmete kaitsmiseks on võetud tarvitusele vajalikud meetmed ja mul on väga suur usk Eesti Panga seifi, kuhu valitsuse korraldusel paigutati kõik teadusnõukoja liikmed,” ütles eile “Ringvaate” stuudios tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

“Teadusnõukoja liikmed paigutati turvalisse Eesti Panga seifi, et sellega vältida potentsiaalsed korduvrünnakud ning ennetada täiendavaid riske,” lisas Kiik.

Kiik lisas, et valitsus usaldab täielikult Eesti Panga turvateenistust ja selseid turvameetmeid ning seetõttu on valitsus kindel, et Eesti Panga seifis viibides on tagatud teadusnõukoja liikmete täielik turvalisus.

“Koroonakriisi esimese laine ajal paigutati valitsuse korraldusel Eesti Panga seifi vabariigi tualettpaberi strateegiline varu,” selgitas Kiik. “Selline samm üigustas ennast täielikult, sest siiani pole selles tualettpaberi reservist veel mitte üks rull kaduma läinud,” kommenteeris Kiik.

Kiige sõnul jäävad teadusnõukoja liikmed Eesti Panga seifi esialgu vähemalt kuni maikuu lõpuni.

Valitsus loodab, et selleks ajaks on suurem osa Eesti elanikke vaktsineeritud COVID-19 viiruse vastu ning sellest tulenevalt on mõne vaktsineerimisvastase isiku poolt sooritatava kordusrünnaku tõenäosus vähenenud miinimumini.

SAMAL TEEMAL:

KRIIS LEEVENEB: valitsus ladustas Eesti Panga üliturvalisse seifi sularaha asemele 1,5 miljonit rulli WC-paberit

TÄIENDAV KOROONAPIIRANG: Valitsus otsustas piirata Irja Lutsari esinemisi televisioonis!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga