TÕELINE NALJANINA: Londonis NATO kohtumisel osalev Jüri Ratas “tegi Merkelit”, imiteerides Merkeli uinumist Kersti Kaljulaiu kõne ajal Kultuurikatlas

344 Shares

Peaminister Jüri Ratas “Merkelit tegemas”. Kui ei teaks tausta, siis võib jääda täiesti ekslik mulje, et peaminister tegelikult magab tähtsa kõne ajal. (Foto: Frank Augstein/AP )

Eile ja üleeile kogunesid NATO-sse kuuluvate riikide juhid NATO juubeliaasta tippkohtumisele Londonis. Eestit esindasid kohtumisel peaminister Jüri ratas, kaitseminister Jüri Luik ja välisminister Urmas Reinsalu.

Üldises plaanis möödus kohtumine nagu sellised kohtumised ikka – käesurumised, vastastikused viisakusavaldused, igavad kõned, igavad vestlused, jne.

Tippkohtumisel osalejate üldisest hallist massist eristus aga Eesti peaminister Jüri Ratas, kes otsustas eilsel istungil visata veidi nalja ja “tegi Merkelit“ – nimelt tegi Jüri Ratas eile toimunud Donalt Trumpi (üks väga tähtis isik – toimetus) esinemise ajal näo, nagu oleks ta oma toolil magama jäänud (vt. lisatud pildil). Sellega imiteeris ta Angela Merkelit (veel üks väga tähtis isik – toimetus), kes jäi saalis magama, kui ta kuulas Tallinnas Kersti Kaljulaidi (üks kohaliku tähtsusega väga tähtis isik – toimetus) Kultuurikatlas.

Saksamaa kanstler Angela Merkel võitlemas unega Kersti Kaljulaidi kõne ajal Tallinnas Kultuurikatlas 29. septembril 2017
(Foto: väljavõte videost/Postimees)

Londonis viibinud Abiratta ajakirjanikul õnnestus saada meie peaministrilt ka lühike kommentaar toimunu kohta.

„Eks ma olen juba harjunud sellega, et meil Eestis toimub valitsuse istungitel kogu aeg üks pidev tsirkus ja nalja viskamine,“ selgitas Jüri Ratas. „Ma pean siis silmas eelkõige Mart ja Martin Helmet, kks te olete ka ise muidugi kursis, et viimasel ajal nendega juba igav ei hakka.“

„Minu ootused siia Londonisse tulles olid väga kõrged. Kuna siia on kokku sõitnud ligi 30 riigi delegatsioonid, siis olin kindel, et siin hakkab kohe algusest peale saama niimoodi nalja, et oh-oh-hoo! Aga võta näpust, ei mingit nalja viskamist, ei mingeid vingerpusse! Ainult surmtõsised igavad kohtumised, arutelud, jutuajamised“ oli Jüri Ratas veidike pettunud.

„Nii ei jäänudki eile muud üle, kui otsustasin ise veidi nalja teha. Donald Trumpi esinemise ajal nägin, et Angela Merkel vaatas minu poole ja tegi mulle mingeid imelikke grimasse. Selle peale tekkis mul idee – panin silmad kinni, nõjatusin peaga tahapoole ja imiteerisin Merkelile magamist,” selgitas Jüri Ratas oma eilset vingerpussi.

“Võite mind uskuda, Angela Merkel sai naljast kohe aru – vaatas minu poole, viskas mõlemad pöidlad püsti ja muigas,” oli Jüri Ratas uhke. Jüri Ratas selgitas veel, et peale koosviibimise lõppu tuli Angela Merkel tema juurde ja ültes talle lugupidavalt: “Gut gemacht, Jüri, gut gemacht! Wunderschön Tallinn, wunderschön Kultuurikatel!”

Hea Abiratas.ee lugeja, anna meile teada, mida arvad sina Jüri Ratta väikesest vimkast? Kas sinu arvates on Jüril eeldusi hakata peale peaministrikarjääri lõppemist üheks toredaks koomikuks?

Hakka Abiratta jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa oled alati kursis kõige värskema alternatiivse tõega

LOE LISAKS:
TÖÖ KIIDAB TEGIJAT: Jüri Ratas premeeris ennast suurepärase töö eest kruusiga “Parim peaminister Eesti Vabariigile”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga