TUBLI TÖÖ EEST VÄÄRIKAS PREEMIA: Veterinaar- ja toiduamet kingib oma töötajatele jõulupreemiaks kodumaise kalatööstuse toodangut

719 Shares

Pilguheit VTA töötajate jõulupakki – selliste suurepäraste toodetega premeerib VTA oma töötajaid tubli töö eest
(Foto: kuvatõmmis M.V.Wool FB lehelt)

Veterinaar- ja toiduamet (VTA) on asunud juba tegema aastakokkuvõtteid ning määranud suuremale osale ligi kahesajast töötajast lõppeva aasta tegevuste eest jõulupreemiaks kokku ligi 5 tonni ulatuses kodumaise tootja kala ja kalatooteid.

Suurim üksikpreemia on ligi 300 kilogrammi kalatooteid, enamiku jõulupreemiat saavate töötajate preemia jääb siiski 50 ja 100 kilogrammi vahele.

Lihtne rahajagamine ei motiveeri, töötajate premeerimiseks kasutatakse mittetraditsioonilisi võimalusi

VTA peadirektori asetäitja Olav Kalda Kalda kommenteeris Abirattale, et jõulupreemia maksmine VTA töötajatele on aastatepikkune praktika. „Oleme alati püüdnud preemiate maksmisel läheneda loovalt ja eelistanud premeerida oma tublisid töötajaid eelkõige mitterahaliste kingitustega. Töötajatele lihtsalt raha jagada on nõme, ka suur enamus motivatsioonispetsialiste kinnitab, et rahaline preemia on töötaja motiveerimiseks kõige kehvem motivaator. Sellest tulenevalt oleme viimastel aastatel lähenenud töötjate premeerimisele mittetraditsioonilisel viisil ning premeerinud töötajaid mitterahaliste kingitustega. Eesmärgiks on, et ka töötajatel oleks preemiat saades väike üllatusmoment.“

Tänu VTA heale tööle olid saadaval tasuta kodumaise tootja kalatooted

„Tänu meie töötajate tulemuslikult tööle oli hetkel Eestis saadaval peaaegu tasuta mitukümmend tonni ühe kodumaise kalatööstuse värsket kala ja kalatooteid. Ainult rumal inimene laseks sellisel kvaliteetselt kaubal lihtsalt ära rikneda. Siin polnud vaja pikalt mõelda, saime kohe aru, et see ripakile jäänud toodang sobib suurepäraselt meie töötajate premeerimiseks,“ kommenteeris Kalda seda, kust saadi mõte premeerida ameti töötajaid kalatoodetega.

Need rõõmsameelsed forellid ei tea veel, et oma jõulud veeavad nad VTA töötajate toidulaual!

Suurepärase töö tulemusena saavutas VTA tegevus laiaulatsliku kajastuse meedias

Olav Kalda selgitas ka erinevaid põhjusi, miks VTA maksab töötajatele külluslikke jõulupreemiaid: „VTA töötajad on oma tulemuspalga välja teeninud  suurepäraste töötulemuste eest kohe-kohe lõppeval aastal. Tänu nende väljapaistvale tööle saavutas VTA  tegevus käesoleval aastal väga laiapõhjalise kajastuse erinevates meediakanalites.”

„Kui varem olid meie tegemistega kursis ainult meie kõige pühendunumad fännid, siis tänu väga tulemuslikule tööle oleme praeguseks jõudnud oma tegevusega kõigi eestimaalaste teadvusesse. Meie tegevust jälgitakse ning meile tegemistele elatakse tulihingeliselt kaasa,“ oli Kalda uhke oma töötajate suurepärase töö ole.

Kalda ütles veel, et jõulupreemia maksmine VTA töötajatele on aastatepikkune praktika ning see, mille eest tulemuspalka maksta, on otsese juhi otsustada. „Eks preemia määramise põhjuseid on erinevaid – näiteks tavapärasest edukam mõne tootmisettevõtte sulgemine, tulemuslik ja kvaliteetne teenistusülesannete täitmine, oma ülesannete täitmine õigeks tähtajaks ja muud sellised tegurid,“ selgitas Kalda.

Hea Abiratas.ee lugeja, anna meile teada, mida arvad sina sellises vormis jõulpreemiast? Kas sind taoline preemia motiveerib? Või meeldib sulle pigem traditsiooniline rahaline preemia?

Hakka Abiratta jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa oled alati kursis kõige värskema alternatiivse tõega!

LOE LISAKS:
POMMUUDIS: Riigikogus avastati hüsteeria bakter, tagasi kutsutakse viimase 2 kuu õigusaktid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga