VALITSUSE ETTEPANEK: pikendada 2020. aastat 3 kuu võrra, et saaks toimuda kõik siiani ära jäänud üritused

Jüri ratas pressikonverents
263 Shares

PEAMINISTER JÜRI RATAS SELGITAMAS UUE SEADUSEELNÕU TAGAMAID (FOTO: PRIIT SIMSON)

Täna Stenbocki majas toimunud iganädalasel istungil otsustas valitsus esitada riigikogule seaduseelnõu, millega soovitakse pikendada käesolevat 2020. aastat 3 kuu võrra.

Vastavalt seaduseelnõu seletuskirjale on taoline kalendriaasta erakorraline pikendamine ühekordne abinõu, et käesoleva aastanumbri sees saaksid siiski toimuda kõik selleks aastaks planeeritud üritused: seminarid, festivalid, laadad jms, mis jäid koroonaviiruse pandeemiaga ja selle poolt põhjustatud piirangute tõttu toimumata.

Lisaks on kohe-kohe peale tulemas kõiksugu jõulu- ja aastavahetusüritused. Seetõttu jõudis valitsus seisukohale, et käesolevast aastast järelejäänud 1,5 kuust ei piisa, et kõik sellel aastal toimumata jäänud ja veel toimuma pidavad üritused jõutaks ära pidada.

Valitsuse seisukoht on, et kui lisada käesolevale aastale erandkorras 3 lisakuud, siis peaks sellest piisama, et ürituste korraldajad saaksid ära jäänud üritused siiski käesoleval aastanumbri sees ära korraldada.

„Valitsusele teadaolevalt on käesoleval aastal ära jäänud kümned festivalid, sajad seminarid, sajad kinoseansid ja teatrietendused ning see on põhjustanud meelelahutustööstusele kümnetes miljonites eurodes kahju,“ selgitas peaminister Jüri Ratas uue seaduseelnõu tausta.

„Me peame andma võimaluse nii inimestele, kes igatsevad ära jäänud üritusi, kui ka ürituste korraldajatele, kes saaksid nii võimaluse tagasi teenida osa kahjusid,“ selgitas peaminister.

„Valitsus seisukoht on, et meie meelelahutustööstusele tuleks anda võimalus aasta jooksul saadud kahju mingis osas tagasi teenida. Seetõttu ongi valitsus seisukohal, et pikendades käesolevat aastat kolme kuu võrra, loome me meelelahutustööstusele võimaluse oma seniste kahjude korvamiseks,“ lausus peaminister.

Peaminister rõhutas, et kuigi uue seadusega soovitakse anda võimalus ära pidada kõik tühistatud üritused, siis peavad kõik taoliste ürituste korraldajad järgima valitsuse poolt antud soovitusi koroonaviiruse leviku piiramiseks. Peaministri sõnul peavad kõik üritustel osalejad, nii esinejad kui külalised, kandma näomaski ja järgima 2+2 reeglit.

„Siiski pole nende reeglite järgimine kohustuslik, reeglite järgimine on rangelt soovituslik,“ ütles peaminister lõpetuseks.

LOE LISAKS:

VALITSUSE ERAKORRALINE OTSUS: Ilusa ilma tõttu lükatakse jaanipäeva tähistamine 1 nädala võrra edasi!

VALITSUSE AMETLIK TEADAANNE: Seoses koroonaviiruse levikuga lükatakse kevade saabumine augustisse!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga