VALITSUSE ERAKORRALINE OTSUS: Ilusa ilma tõttu lükatakse jaanipäeva tähistamine 1 nädala võrra edasi!

777 Shares

JUST SELLINE ON ENAMIKU INIMESTE REAKTSIOON, NÄHES JAANIPÄEVAKS LUBATUD ILMAPROGNOOSI (FOTO: ILM.EE)

Täna Stenbocki majja erakorralisele istungile kogunenud vabariigi valitsus otsustas 1 nädala võrra edasi lükata järgmisel kolmapäeval toimuma pidanud jaanipäevaja tähistamise.

Valitsus põhjendas oma otsust asjaoluga, et jaaniõhtuks (järgmise nädala teisipäev) ja jaanipäevaks (järgmise nädala kolmapäev) prognoosib Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi (EMHI) üle terve Eesti erakordselt ilusaid ilmaolusid ja head suveilma.

Nii ebajaanilikes ilmaoludes pole sobilik jaanipäeva tähistada!

Valitsus leiab, et jaaniõhtu ja –päeva tähistamine sellistes erakordselt ilusates ilmaoludes ei ole lihtsalt sobilik. Sellest tulenevalt otsustas valitsus lükata jaanipäeva tähistamise edasi selleks ajaks, kui Eestis valitsevad taas jaaniõhtule sobilikud tingimused – vihmasadu, tugev tuul, tunduvalt jahedam õhutemperatuur.

„Eks meile kõigile on selge, et maailm peale koroonakriisi ei ole enam sama, mis ta oli enne,“ kommenteeris valitsuse erakorralist otsust peaminister Jüri Ratas.

„No kes oleks julgenud oma kõige metsikumades unenägudes arvata, et ükskord tuleb Eestis selline jaaniõhtu, kus särab päike ja mitte kusagilt ei paista ühte korralikku vihmasadu?“ imestab peaminister.

„Nagu varasematel aastatel, nii ka sellel aastal varusid inimesed endale jaaniõhtuks vihmakeepe, vihmavarje, ajutisi varjualuseid, mille all viibides rõõmsalt jaaniõhtut tähistada,“ selgitas peaminister. „Nüüd aga ähvardab meil tulla täiesti päikesepaisteline jaaniõhtu ja jaanipäev! See tähendab, et inimesed on täiesti asjata raisanud oma aega ja raha vihmakaitsevahendite peale.“

“Kui ikka jaanipäevaks seda õiget jaaniilma ei lubata, tuleb jaanipäev nädala võrra edasi lükata,” oli peaminister Jüri Ratas erakordselt konkreetne. (Foto: Peter Kollanyi/Bloomberg)

Mitte keegi ei suuda uskuda, et jaaniõhtul ei saja!

„No kes see osaks veel paar nädalat tagasi arvata, et kõik see vaev on asjata? Et meil Eestis tuleb ilusa ilmaga jaaniõhtu? Et ei sajagi paar korda õhtu jooksul korralikult paduvihma?“ imestas ka peaminiaster.

“„Valitsus ei saa lubada, et inimeste vaev ja tehtud kulutused raisku läheksid! Vähemalt mitte seni, kuni mina olen peaminister!“ teatas Jüri Ratas konkreetselt. „Sellest tulenevalt otsustaski valitsus lükata jaaniõhtu ja jaanipäeva tähistamise 1 nädala võrra edasi, selleks ajaks, kui väljas valitsevad jälle tavalised Eesti suveolud – pidevad vihmasajud, vilu tuul, umbes 10-kraadine õhutemperatuur. Kuna praeguste prognooside kohaselt peaksid Eestis sellised ilmaolud olema taas 2 nädala pärast, siis otsustaski valitsus jaanipäeva tähistamise lükata  nädala võrra edasi.“

EMHI prognooside kohaselt paistab järgmisel nädalal terves Eesti päike ning õhusoojaks prognoositakse 21-26 kraadi Celsiuse järgi. EMHI prognooside kohaselt pole järgmisel nädalal isegi õhkõrna lootust üheks korralikuks vihmasajuks.

Hea Abiratta lugeja! Anna meile kommentaarides teda, mida arvad Sina valitsuse erakorralisest otsusest? Kas Sond kohutab jaaniõhtu ilmaprognoos?

SAMAL TEEMAL:

LÕPUKS OMETI! Inimestevahelise minimaalse kauguse nõuet vähendatakse 2 meetrilt 1,99 meetrini

KARANTIINI JÄRJEKORDNE OHVER: Eesti riigivapilt eemaldatakse ajutiselt 1 lõvi, sest karantiini ajal on lubatud koos viibida maksimaalselt 2 isikul

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga