ÄREVAD TEATED PÄRNUST: 2 veganit raskes seisus haiglas, mitukümmend sügavas šokis – algas Grillfest!

346 Shares

Heatujulised grillijad Grillfestivalil – kõigi veganite õudusunenägu
(Foto: lihamees.ee)

2 veganit raskes seisus haiglas, kümmekond minestanut ja mitukümmend šokiseisundis veganit

Abirattani jõudsid täna äärmiselt ärevad teated Pärnust, kus kell 17:00 seisuga on Pärnu haiglasse toimetatud raskes seisus 2 veganit. Lisaks on teada, et kümmekond veganit minestas ja mitukümmend veganit on raskes šokiseisundis meedikute hoole all.

Pärnu haiglast saadud info kohaselt polnud haiglasse toimetatud veganid õhtuks veel otsi andnud ja on lootust, et ei annagi, kuid ettevaatuse mõttes peavad nad veetma tänase öö haiglas meedikute hoole all.

Algas veganite õudusunenägu – Grillfest 2019

Praeguseks on selgunud ka sündmuse põhjus – nimelt algas Pärnus täna  kõigi veganite õudusunenägu ehk Grillfest 2019. Ehk siis täna ja homme aetakse Grillfestil vardasse mitu tonni erinevat looma ja linnuliha, mis kõik kenasti grillil ära grillitakse ja siis festivali külalistele sisse söödetakse.

Abiratas sai jutule ühe kannatanud veganiga, kelleks osutus Chrystyyne (22, kelle nime hääldatakse Kristiine mitte Krüstüüne) Viljandist. Tänu Pärnu meedikute tublile tööle oli Chrystyyne jõudnud juba piisavalt taastuda päeval saadud kohutavast šokist ning oli võimeline andma esialgsed selgitused juhtunu kohta.

“Tulin koos oma sõbranna Lis-Andra-Liz-Ettega Pärnusse, et veeta siin meeldiv suvine nädalalõpp,“ selgitas Chrystyyne (hääldatakse Kristiine mitte Krüstüüne).  „Olime lõpetanud oma hommikused viie eurosed suhkru- ja laktoosivabad latted ja plaanisime jalutada kesklinnast randa. Aga juba Rüütli tänava alguses lõi ninna imelikult vastik ebameeldiv lõhn. Oli selline tunne, et kusagil nagu grillitaks midagi. Kahjuks ei suutnud me sel hetkel tuvastada, kust suunast see ebameeldiv lõhn sinna Rüütli tänavale tuleb ja seetõttu jätkasime meeldivat jalutuskäiku ranna suunas.  Mida lähemale Vallikäärule jõudsime, seda tugevamaks läks see vastik ebameeldiv hais. “

Lõbusa näoga heatujulised grillijad – täiesti kohutav!

“Mingil hetkel jõudsime Vallikääruni,” jätkab Chrystyyne (hääldatakse Kristiine mitte Krüstüüne). “Te ei kujuta ette seda õudust, mis seal avanes!  Igal pool grillid, grillid, grillid!!! Minu arvates oli neid grille seal ikka nii mitu tuhat. Ja kõigil neil grillidel käis üks õudne massimõrv ja vaeste loomalaipade rüvetamine. Kui te oleksite veel näinud, milliste nägudega need grillijad olid – silmad särasid, näos oli meeldiv naeratus ja üldse jäi mulje, et nende tuju ning üldine meeleolu oli väga rõõmus. Lihtsalt jõle kohe, kui rõõmsalt need kohutavad inimesed ootasid vaeste loomalaipade valmimist kuumal grillil. “

“Kogu seda jõledust nähes kukkus mu sõbranna Lis-Andra-Liz-Ette jõuetult kokku ning minul läks pilt silme eest mustaks. Mis edasi sai, kahjuks ei tea. Kui jälle silmad avasin, siis kummardus minu kohale meditsiinitöötaja, kes tegeles minu turgutamisega.“

„Mulle seletati, et minul läks veel hästi, sest mina ainult minestasin kergelt. Nüüdseks olen juba peaaegu taastunud. Minu sõbrannal läks aga ikka väga hullult! Tema kukkus täiesti kokku ja algul kostus tema kurgust ainult tumedat korinat, aga mingil hetkel olla ta suust verist vahtu välja ajama hakanud. Õnneks reageerisid kiiresti möödujad ja kutsusid kohale kiirabi, kes minu sõbrannale koheselt esmaabi andis.”

“Praeguseks on ta viidud Pärnu haiglasse ja taastub seal, aga kaua tal paranemine sellest hirmsast šokist aega võtab, on hetkel veel selgusetu.”

 „Ma loodan, et ma saan järgnevatel öödel ikka veidi magada. Loodan, et ma pühendunud veganina kogu seda tänast õudust uuesti unes ei näe,“ lõpetas Chrystyyne (hääldatakse Kristiine mitte Krüstüüne) oma selgituse.

Vegani õudusmoment – hetk kui Grillfestivali külaline lööb oma hambad mahlasesse veiseliha burgerisse.
(Foto: visitestonia.com)

Kahjuks ei olnud Chrystyyne (hääldatakse Kristiine mitte Krüstüüne) ja tema sõbranna Lis-Andra-Liz-Ette ainsad veganid, kellele Grillfest kannatusi põhjustas.

Suitsevate grillide ja grillil küpsevate lihatükkide isuäratava lõhna tõttu on senini toimetatud Pärnu haiglasse 2 raskes seisundis veganit, lisaks on kümmekond minestanut ja mitukümmend tugeva šoki läbi elanud veganit.

Abiratas soovib kõigile kannatanutele kiiret paranemist. Loodame, et nüüdseks on kõigile veganitele teada Grillfesti algus Pärnus ning seetõttu ei lisandu enam uusi kannatanuid.

Hea Toidu Festival – Grillfest 2019

Grillfest toimub igal aastal juunikuu teisel nädalavahetusel Pärnus, looduskaunil Vallikääru aasal. 30 000 m2 suurune festivaliplats on valmis vastu võtma kümneid tuhandeid külastajaid, sissepääs on kõigile tasuta!

Grillfest ei ole juba ammu ainult rahvalik kogupere-grillipidu, vaid mitmekülgne ja sisukas toidufestival, kuhu on oodatud rõõmsad inimesed, kellele meeldib kaunis looduses ja heas seltskonnas huvitavat ja maitsvat toitu ning head kultuuriprogrammi nautida.

LOE LISAKS:
Sellel suvel peavad kõik rannalised Pärnu rannas kandma ujumisrõngast
Jüri Ratas visati välja Elroni rongist!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga