EESTIS KEELATAKSE PÄEVITAMINE: ennast pruuniks päevitav inimene väljendab äärmiselt rassistlikku suhtumist tumedanahalistesse inimestesse

9.4K Shares

TÄNU UUELE PÄEVITAMISKEELULE EI ESINE SELLE SUVEL EESTI SUPELRANDADES ENAM SELLISEID RASSISTLIKKE VAATEPILTE (FOTO: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF)

Täna allkirjastas Vabariigi Valitsus korralduse, millega keelatakse terves Eestis päevitamine. Päevitamise keeld hakkab kehtima alates homsest. Erandeid ei tehta ka populaarsetele suplusrandadele, kus tuleb edaspidi päevitamise vältimiseks oma keha kinni katta.

Pruuniks päevitamine väljendab äärmuslikku rassismi

Valitsus põhjendas oma korraldust sellega, et ennast pruuniks päevitada soovivad inimesed väljendavad sellega oma rassistlikku suhtumist kõigisse tumedanahalistesse inimestesse.

Päevitamiskeelu seletuskirjas põhjendatakse uut keeldu sellega, et ennast pruuniks päevitada soovivad inimesed väljendavad sellega oma räigelt rassistlikku suhtumist kõigisse tumedanahalistesse inimestesse.

Pruuniks päevitunud inimesi võidakse süüdistada blackface’i tegemises

Samuti on päevitamiskeelu seletuskirjas lisatud, et tumepruuniks päevitunud inimesed võivad jätta mulje, et tegemist on blackface imiteeriva näitlejaga.  

“Ennast pruuniks päevitanud inimene ei pruugi ise olla sellest üldse teadlik, et sellega väljendab ta oma äärmiselt rassistlikku suhtumist kõigisse Eestis elavatesse tumeda nahavärviga inimestesse,” selgitas päevitamiskeeldu peaminister Jüri Ratas.’’

2 räigelt rasssitlikku inimest valmistumas blackface rolliks. Tänu homsest algavale päevitamiskeelule õnneks Eestis sellel suvel sellist rassismi enam ei näe (Foto: totalsororitymove.com)

“Eesti inimesed on looduse poolest loodud heledanahalisteks. Ei ole mingit põhjust, miks Eestis elavad inimesed peaksid vabatahtlikult laskma oma ilusal heledal nahal päikese käes pruuniks põleda. Vastupidi, meie inimesed peaksid oma heleda nahavärvi üle uhked olema, tänu selle ei diskrimineeri ega kiusa neid mitte keegi.”

Ratas rõõmustab, et tänu päevitamiskeelule pääseb ta vähemalt ühest järjekordsest vabandamisvoorust

Lõpetuseks lisas Jüri Ratas veel: “Viimase paari aasta jooksul olen ma pidanud igasuguste inimeste ja asjade pärast vabandama nii palju, et ma olen kogu sellest vabandamisest juba ääretult väsinud ja tüdinenud!“

„Tänu valituse poolt vastu võetud päevitamiskeelule ei pea ma peaministrina hakkama  vabandama selle pärast, et eestlased suhtuvad rassistlikult tumedanahalistesse inimestesse,“ rõõmustas Ratas.

 „Olen siiralt rõõmus selle üle, et saan läheneva suve vastu võtta kindla teadmisega, et pääsen vähemalt ühest tüütust vabandamisvoorust,“ rõõmustas Ratas. „Eks mul olen nende Helmetega olnud juba piisavalt igasugu jamasid ja vabandamisi. Samas, teades ja tundes Helmeid, siis ma olen üsna kindel, et eks nad juba sepitsevad mingit uut jama, mille pärast pean ma kindlasti jälle vabandama hakkama. Jah, eks see ole tüütu, aga mida teha, selline see peaministri koorem juba on…”

Päevituskeeld hakkab kehtima ka randades

Alates homsest kehtima hakkav päevitamiskeelt ei luba erandeid ka populaarsetele supelrandadele. Edaspidi tuleb rannas viibivatel inimestel päevitamise vältimiseks ennast üle keha kinni katta.

Uued reeglid rannas viibimiseks ja randa sobivate riiete kohta plaanib valitsus välja töötada juba lähinädalatel.

SAMAL TEEMAL:

KUUMAD SUVEUUDISED: Sellel suvel peavad kõik rannalised Pärnu rannas kandma ujumisrõngast

JÄRJEKORDNE BLACKFACE SKANDAAL: Kunagise rolli tõttu on blackface skandaali segatud armastatud näitleja Ita Ever!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga