ESMAKORDSELT EESTIS: Lasnamäele rajatavasse uude ujulasse tulevad eraldi ujumisrajad basseini mittekusejatele

324 Shares

UUES UJULAS TÄHISTATAKSE BASSEINI MITTEKUSEJATELE MÕLEDUD UJUMISRAJAD TEIST VÄRVI (KOLLASTE) ERALDUSLIINIDEGA

Täna allkirjastasid linnapea Mihhail Kõlvart ja ettevõtte Tondiraba Ujula OÜ esindaja hoonestusõiguse seadmise lepingu, mis võimaldab ehitada Lasnamäe linnaossa olümpianormidele vastava ujula koos igapäevast lõõgastust pakkuva vee- ja spordikeskusega.

Lasnamäele rajatav ujula saab olema vägagi eriline – esmakordselt Eestis plaanitakse rajada ujulasse eraldi ujumisrajad basseini mittekusejatele.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on projektist räägitud viimased kümme aastat. “Uut ujulat, kus oleksid eraldi ujumisrajad mittekusejatele, ei vaja mitte ainult tallinlased, vaid kogu riik,” märkis Kõlvart.

Tallinna ujulates on varasemalt esinenud korduvalt probleeme basseinivee madala kvaliteediga. Eelkõige on vee kehva kvaliteedis süüdi just hoolimatud basseinikülastajad, kes kusevad täiesti hoolimatult samasse basseinivette, kus nad ise viibivad. Oma häbiväärse käitumisega näitavad basseinivette kusejad, et nad ei hooli ei enda ega kaasujujate hügieenist.

Kõlvarti sõnul lahendatakse uues ujulas basseinivette kusemise probleem nii, et basseini ujumisrajad eraldatakse eri värvi liinidega. Siis on nii ujula personalil kui teistel ujula külastajatel kohe näha, kes ujujatest kasutab ujumiseks basseini mittekusejatele mõeldud radasid ja kes ujujatest ujub basseini kusejate rajal.

Foto: pealinn.ee

Linnapea selgitas veel, et piletit ostes peab külastaja kindlasti valima, kas ta soovib kasutada basseini kusejatele mõeldud ujumisradasid või siis basseini mittekusejatele mõeldud radasid.

Linnapea Kõlvart ei osanud veel prognoosida uue ujula piletihindasid, kuid tema sõnul on tõenäoline, et basseini mittekusejate piletihind hakkab olema veidi kallim tavakülastajatele mõeldud piletihinnast.

„Ka kaubandusvõrgus maksab mahetoodang veidi rohkem kui tavatoode,“ selgitas Kõlvart. „Uue ujula basseinis olevat uriinivaba basseinivett võib samuti pidada mahetooteks –  täpsemini maheveeks. Lähtudes eeltoodud loogikast on igati õigustatud, et nii öelda mahevees ujuvad basseinivette mittekusejad võiksid maksta umbes 10-20% tavahinnast rohkem.”

Esialgse kava kohaselt on ujula ehituse alguseks planeeritud 2021. aasta sügis ning ujula valmib 2025. aasta lõpuks. Ujula projekteeritakse ning ehitatakse koostöös Eesti Ujumisliiduga.

Hakka Abiratta jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa oled alati kursis kõige värskema alternatiivse tõega!

LOE LISAKS:

Kõlvart tõmbas pidurit presidendi soovile korraldada vabariigi aastapäeva vastuvõtt Viljandis

Tallinn pikendab 1 tunni võrra hommikuse liiklusummiku kestvust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga