Kõlvart tõmbas pidurit presidendi soovile korraldada vabariigi aastapäeva vastuvõtt Viljandis

585 Shares

Mihhail Kõlvart – presidendi kantselei tehku nii nagu Tallinna linnavalitsus ütleb
või ei toimu vabariigi aastapäeva vastuvõttu üldse
(Foto: goodfight.ee)

Eelmisel nädalal jõudis ERR-i vahendusel avalikkuse ette uudis, et president Kersti Kaljulaid soovib korraldada järgmise vabariigi aastapäeva vastuvõtu Viljandis, kus kasutatakse selleks Ugala teatrit ja pärimusmuusika aita.

Seni on 24. veebruari vastuvõttu Tallinna kõrval peetud Tartus, Jõhvis ja Pärnus. Nüüd pidi Viljandist saama viies linn, kus riigi sünnipäeva tähtsaimat pidu peetakse.

Viljandis möödus terve möödunud nädalavahetus juubeldades ja suure pidutsemise tähe all, sest kohalikud elanikud tähistasid sellise sündmuse jõudmist nende kodulinna. Paari viljandlase sõnul on vabariigi aastapäeva vastuvõtu korraldamine Viljandis enam-vähem samas mõõdus, kui Viljandi korraldaks olümpiamänge.

Reede õhtul kogunes Ugala esisele väljakule hinnanguliselt pool Viljandi elanikest, et tähistada rõõmusõnumit selle kohta, et järgmine vabariigi aastapäeva vastuvõtt toimub nende linnas.
(Foto: EXIT: Europe’sbest festival)

Viljandlaste rõõmu varjutavad täna hommikul saabunud uudised, et Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ei  pruugi anda luba Ugala ja pärimusmuusikaaida sulgemiseks terveks nädalaks..

Ei nõustu Ugala sulgemisega terveks nädalaks
Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ütles täna linnavalitsuse pressikonverentsil, et Viljandis asuva Ugala teatri ja pärimusmuusikaaida sulgemine vabariigi aastapäeva vastuvõtu tõttu terveks nädalaks ei tule kõne alla ja nende sulgemist võib arutada vaid Tallinna linna esitatud tingimustel.

Kõlvarti sõnul on linna esimene tingimus, et Ugala teatri sulgemine terveks nädalaks pole mõeldav, sest nii reede õhtul kui laupäeval toimub Ugalas paar teatrietendust ning linnapea sõnul on tänase seisuga müüdud nendele etendustele juba ligi 30 piletit.

Vaade Ugala teatrile, mida Tallinna linnavalitsus pole mitte mingil tingimusel nõus sulgema terveks nädalaks.
(Foto: ugala.ee)

Üheks tingimuseks on linnapea sõnul ka võimalik kultuuriprogramm, mille vabariigi aastapäeva vastuvõtu korraldajad võiks linlastele välja pakkuda. “Mulle tundub, et kui selline asi (vabariigi aastapäeva vastuvõtt– toim) võib juhtuda, siis ei ole see mitte ainult suur au ja võimalus viljandlastele, vaid ka võimalus, mille Tallinna elanikud annavad Viljandi linnale. Me hea meelega vaataksime läbi kultuuriprogrammi, mida võiksid projekti eestvedajad meile pakkuda. Sellistel tingimustel on võimalik teemat arutada,” rääkis Kõlvart.

Peaministriparteina tunneb Keskerakond vastutust kogu Eestimaa ees
Küsimusele, kuidas Viljandis toimuvad üritused puudutavad Tallinna linnavalitsust, vastas Kõlvart: „Keskerakond, kes on võimul Tallinnas, on ühtlasi ka peaministripartei. Peaministriparteina on Tallinna linnavalitsusel lausa kohustus ulatada abikäsi peaministrile ning kaasa rääkida kõigis Eestimaad puudutavates olulistes küsimustes. Kas te tõesti arvasite, et Jüri Ratasel on aega tegeleda vabariigi aastapäeva vastuvõttu puudutavate organisatoorsete küsimustega. Jüri Ratas on piisavalt hõivatud, et igapäevaselt vabandada EKRE tegelaste tegemiste ja väljaütlemiste pärast. Seetõttu leidiski Tallinna linnavalitsus, et peame selles küsimuses peaministrile abikäe ulatama.”

Presidendi kantselei on linnavalitsuse keeldumisest üllatunud
Küsisime kommentaari ka presidendi kantselei esindajalt, kes oli linnavalitsuse keeldumisest väga üllatunud. „Meil pole aimugi, millest jutt – mis teater, mis linnavalitsus, mis keeldumine? Kuidas Viljandi linna asjad üldse Tallinna linnavalitsust puudutavad. Meie soovime korraldada vabariigi aastapäeva vastuvõtu Viljandis, mis peaks olema eelkõige Viljandi linnavalitsuse otsustuspädevuses,“ on presidendi kantselei esindaja suures segaduses.

Taustalugu
President Kersti Kaljulaid soovib korraldab järgmise vabariigi aastapäeva vastuvõtu Viljandis, kus kasutatakse selleks Ugala teatrit ja pärimusmuusika aita.

Riigipea selgitust mööda otsustati Kadriorus Viljandi kasuks, et pöörata tähelepanu linnale kui Eesti pärimusmuusika keskusele: “Viljandi on oluline maamärk Eesti kultuuris oma pärimusmuusika festivali poolest, mis on hästi tore ka seepärast, et tegeleb rahvamuusika ja rahvuskultuuriga ja on olemuselt üdini rahvusvaheline,” sõnas Kaljulaid.

LOE LISAKS:
Tallinna linnavalitsus soovib Rataskaevu tänava ümber nimetada Ratta tänavaks
Emakeele Selts kiidab Jüri Ratast „mittemidagiütleva“ käände populariseerimise eest

One Comment on “Kõlvart tõmbas pidurit presidendi soovile korraldada vabariigi aastapäeva vastuvõtt Viljandis”

  1. Ei saa aru, miks teeb Kõlvart pildil Hitlerliku tervituse? Adolf tegi just nii, madala käega ja käelaba hooletult suure nurga all…. Mis toimub? Ega natsijuured pole kusagil sügaval peidus?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga