Kaja Kallas õppis riigikogu liikmetele tabamatuks jäämise kunsti Andreas Veerpalu juhendataval koolitusel

Kaja Kallas, Andreas Veerpalu
417 Shares

KÜSIMUSTELE MITTEVASTAMISE ÕPILANE KAJA KALLAS JA VANAMEISTER ANDREAS VEERPALU

Eilse (17.02.2021) riigikogu infotunni algus kulus paarikümne minuti jagu tänitusteks, manitsusteks ja etteheideteks. Nende adressaat oli peaminister Kaja Kallas (Reformierakond) ja ajendiks see, et ta ei vastanud teisipäeval parlamendi kutsele tulla riigikogu ette ja anda ülevaade valitsuse tegutsemisest koroonakriisis.

Kallas ei vastanud Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa kõnele ning täna teatas ka Riigikogu aseesimees Hanno Pevkur, et pole saanud Kallasega ööpäeva jooksul kontakti.

Täna selgitas Reformierakonna esindaja, et seda, kuidas jääda edukalt tabamatuks riigikogu liikmetele ning kuidas vältida riigikogu liikmete poolt esitatud küsimustele vastamist, õppis peaminister Kaja Kallas endise suusataja Andreas Veerpalu poolt läbi viidud koolitusel.

Selgub, et eelmisel nädalal osales Kaja Kallas Andreas Veerpalu poolt korraldatud intensiivkursustel „Kuidas jääda tabamatuks küsijatele“.  

Koolituste jooksul omandavad koolitusel osalejad teoreetilise baasi ja praktilised oskused, kuidas jääda tabamatuks, kui sulle soovitakse esitada küsimusi, millele sa ei soovi vastata. Sellisteks ebameeldivateks küsijateks võivad olla näiteks ajakirjanikud, kriminaaluurijad, riigikogu liikmed jne.

Koolituse läbiviijaks oli oma ala tõeline tipp – endine suusasportlane Andreas Veerpalu, kes hoiab siiani enda käes Guinessi rekordit peitusemängus. Veerpalul on pikaajaline edukas kogemus enda peitmiseks ajakirjanike eest, kes on soovinud Veerpalult küsida erinevaid küsimusi.

Koolitusel õpetab Veerpalu oma kogemuste näitel, kuidas on võimalik väga pika aja – mõnikord lausa mitme aasta – jooksul jääda küsijatele tabamatuks. Samuti õpitakse kursustel seda, kuidas põgeneda võimalikult märkamatult, kui juhuslikult peaks lähedusse ilmuma mõni potentsiaalne küsija.

Reformierakonna esindaja sõnul demonstreeris Kaja Kallas eile edukalt, et on suurepärastelt omandanud Veerpalu kursustel õpetatavad teoreetilised ja praktilised oskused, kuidas vältida riigikogu liimete küsimustele vastamist.

Andreas Veerpalu – edukas peitusemängija ja küsijate vältija

Andreas läks peitu 27.02.2019 suusaspordi MM-i ajal Seefeldis Austrias ja tal on õnnestunud ennast kuni tänaseni väga edukalt peita ennest ajakirjanike ja nende küsimuste eest.

Ajakirjanikud, kes on teda Seefeldi MM-ist alates pidevalt otsinud, tunnustavad Andreast tema eduka tegevuse eest antud alal. Ajakirjanikud on sunnitud tunnistama, et vaatamata nende pidevatele püüdlustele esitada Andreasele mõned küsimused, pole neil see siiani veel õnnestunud.

* Ülafoto: Kaja Kallas, Andres Putting/Delfi.ee

SAMAL TEEMAL:

GUINESSI REKORD EESTLASELE: Andreas Veerpalu püstitas maailmarekordi peitusemängus

Eesti uus rahvussport – ajakirjanduse eest põgenemine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga