MASKID ETTE! Vapilõvidele pannakse pähe näomaskid

Maskis lõvid Eesti vapil
186 Shares

Eile neli tundi koroonameetmeid arutanud valitsus ja teadusnõukoda osutasid, et esmaspäevast peab reeglid karmiks tegema.

Esmaspäevast,16.novembrist hakkab kehtima taas soovitus kanda avalikus ruumis viibides näomaski. Soovitus pole hetkel veel kohustuslik aga rangelt soovituslik. 

Inimestele eeskuju näitamiseks ning maskikandmise vajaduse teadvustamiseks otsustasid valitsus ja teadusnõukoda üheskoos, et maskid pannakse ette ka Eesti Vabariigi vapil olevatele lõvidele.

“Eilsel kohtumisel otsustasime, et maskikandmine saab alates esmaspäevast olema rangelt soovituslik,“ selgitas otsust Terviseameti peadirektori asetäitja tervisekaitse alal Mari-Anne Härma.

„Kuigi valitsus ei teinud maskikandmist kohustuslik, siis leidsime, et on vajalik tõsta inimeste teadlikkust maskikandmise osas. Sellest tulenevalt otsustati eilsel koosolekul, et paneme maskid ette ka meie vapil olevatele lõvidele,“ selgitas Härma.

„Iga õige Eesti Vabariigi kodaniku hommik algab vabariigi hümni kuulamise ja vapi vaatamisega. Seetõttu leidsime, et näomaske kandvad vapilõvid tuletavad igal hommikul igale korralikule kodanikule meelde maskikandmise soovitust,“ põhjendas Härma näomaskide lisamist vapile.

Härma ei osanud öelda, kui kauaks jäävad vapilõvid makse kandma. Härma selgitusel kannavad lõvid näomakse nii vähe kui võimalik, aga nii kaua kui vajalik.

LOE LISAKS:

KARANTIINI JÄRJEKORDNE OHVER: Eesti riigivapilt eemaldatakse ajutiselt 1 lõvi, sest karantiini ajal on lubatud koos viibida maksimaalselt 2 isikul

LÕPUKS OMETI! Inimestevahelise minimaalse kauguse nõuet vähendatakse 2 meetrilt 1,99 meetrini

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga