PÕHJUS SELGE! President sõitis Antarktikasse treeninglaagrisse, et valmistuda “pingviinide paraadiks” tõeliste pingviinide abil

445 Shares

ANTARKTIKAS VIIBIV PRESIDENT KERSTI KALJULAID VALMISTUMAS JÄRJEKORDSEKS PEALELÕUNASEKS KÄTLEMISTREENINGUKS TÕELISTE PINGVIINIDEGA (FOTO: PRESIDENDI KANTSELEI)

Viimastel päevadel on ajakirjanduses arutletud, kui põhjendatud on president Kersti Kaljulaidi reis Antarktikasse.

Selgub, et president sõitis Antarktikasse spetsiaalsesse treeninglaagrisse, et treenida ja valmistuda 24. veebruari õhtul toimuvaks vabariigi aastapäeva vastuvõtu kätlemistseremooniaks mida rahvasuus kutsutakse „pingviinide paraadiks“. Ainult Antarktikas toimuvas treeninglaagris on presidindil väga hea võimalus treenida ennast kätlemistseremooniaks tõeliste pingviinide keskel.

„Tegemist on spetsiaalselt Vabariigi Aastapäeva vastuvõtuks valmistumise treeninglaagriga,“ kommenteeris teemat presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe.

„Kaalusime pikalt, et milline koht oleks parim, kus korraldada presidendile vastav treeninglaager,“  selgitas Linnamäe. „Jõudsime järeldusele, et parim koht valmistumiseks 24. veebruaril toimuvaks „pingviinide paraadiks“ on just Antarktikas – pingviinidele loomulikus elukeskkonnas,“ selgitas Linnamäe.

“Võimalikke kohti treeniglaagriks oleks olnud ka lähemal, kuid siis oleks lisandunud laagri maksumusele veel vähemalt 500 pingviini trasnportimise ja ülalpidamise kulud. Tänu treeninglaagri toimumisele Antarktikas pole meil vaja tasuda pingiviinidega seotud kulusid. See annab meie maksumaksjatele vägagi korralilku säästu,” selgitas Linnamäe.

Selgub, et treeninglaager Antarktikas pole mingi huvireis või meelakkumine. Laagri päevakava kohaselt harjutab president iga päev 4 korda kätlemistseremooniat, mille käigus ta kätleb iga kord vähemalt 500 elusa pingviiniga. Kätlemistreeningud toimuvad hommikul peale hommikusööki, 2 korda päeval ja 1 kord õhtul enne magama minekut. 2 päevase kätlemiskorra vahel on presidendile ette nähtud kerge lõunaeine ja pooletunnine puhkepaus.

2 viimasel laagripäeval peab president kõigi kätlemiskordade ajal kandma ka samasugust pidulikku riietust, mida ta kannab vabariigi aastapäeva vastuvõtul.  

Hakka Abiratta jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa oled alati kursis kõige värskema alternatiivse tõega!

LOE LISAKS:

President Kaljulaid kihutas jalgrattal üle La Manche’i väina

President Kersti Kaljulaid ei osale traditsioonilisel EKRE korraldataval tõrvikurongkäigul tuleva aasta 24. veebruaril

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga