TÕELINE ÜLLATUS: Mart Helme saatis president Kaljulaidile lepituse otsimiseks oma vana kaabu

809 Shares

SELLE NATUKE LÖSSIS JA KULUNUD “HEADE MÕTETE” KAABU SAATIS MART HELME PRESIDENDILE
(Foto: Siseministri erakogu)

Eile palus president Kersti Kaljulaid peaminister Jüri Ratasel kaaluda siseminister Mart Helme ametist vabastamist. Presidendi arvates on selline valitsus ohuks põhiseaduslikult korrale ja Eesti julgeolekule.

„Kui mõtleme kas või viimasele kuule, siis on selle aja jooksul siseminister kaks korda sekkunud Eesti välispoliitikasse ja asunud seda jõuliselt kujundama. Palusin Soome presidendil anda edasi minu isiklik vabandus Sanna Marinile (Soome peaminister- toim). Tunnistasin talle, kui piinlik mul selle kõige pärast on.”

President lisas veel, et oma toetuse näitamiseks Soome peaministrile saatis ta täna hommikul Sanna Marinile oma vana dressipluusi kirjaga „Sõna on vaba“.

Presidendile kingitud kaabu oli esialgselt plaanis kinkida Mart Järvikule

Lepituse otsimiseks president Kaljulaidiga saatis siseminister Helme täna hommikult Kadrioru lossi presidendile kingituseks ühe oma vana kaabu.

“Jah, antud info vastab tõele,” kommenteeris Mart Helme Abirattale oma tegu. “Saatsin presidendile ühe oma vanadest kaabudest. Tahtsin selle kaabu küll kinkida jõuludeks Mart Järvikule, aga kuna temal seda nüüd enam vaja ei lähe, siis otsustasin selle kinkida meie presidendile.”

“Ma ei pea õigeks, et president tüütab peaministrit juba varajastel hommikutundidel mingite mõttetute küsimustega,” selgitas Helme. “Peaministril on niigi käed-jalad tööd täis, milleks teha tema elu veelgi raskemaks? See ei ole soliidne, seda saab näidata üks ülesköetud naine, aga Kersti Kaljulaid ei ole tavaline naine, ta on president,“ kritiseeris Helme.

Loodab, et vana kaabu abil kanduvad tema head mõtted üle ka presidendile

„Sellepärast saatsingi presidendile täna hommikul ühe oma vana kaabu. Soovitan tal selle aeg-ajalt endale pähe panna, et rahulikult mõelda maailma asjade üle. Teen ise tihti nii ja võite mind uskuda, alati kui mul on kaabu peas, tulevad mulle väga head mõtted pähe. Vaadake kas või minu tegevust viimase ajal siseministrina – kõik minu head mõtted on tulnud siis ja ainult siis, kui mul on kaabu peas olnud.“

“Loodan, et minu vana kaabut kandes kanduvad ka kõik minu head mõtted üle meie presdiendile,” oli Helme lootusrikas.

Mart Helme kinnitab, et kõik head mõtted on talle pähe tulnud just kaabut kandes
(Foto: Sander Ilvest)

Helme kannab kaabut ka magades

“Võin teile saladuskatte all öelda, et viimasel ajal ma isegi magan kaabus, nii ei lähe uneaeg raisku. Kui kaabu ööseks pähe panna, siis tulevad head mõtted isegi magamise ajal,” jagab Mart Helme oma elukogemusi.

“Lähntusin siin oma kogemusest ja saatsin presidendile kingituseks ühe oma vana kaabu, mida kandes on mulle tulnud päris mitu head mõtet. Loodan, et seda kaabut kandes tuleb ka presidendile edaspidi  rohkem tasakaalukaid häid mõtteid,” on Helme lootusrikas.

SKANDAALI TAUST

15. detsembril TRE raadio eetris olnud vestlussaates “Räägime asjast” ” kritiseeris siseminister Mart Helme teravalt Soome uut peaministrit Sanna Marinit ning viitas, et punased tahavad üldse Soome riiki likvideerida. Helme tuletas saates meelde Vladimir Lenini ütlust, et igast köögitüdrukust võib saada minister. “Nüüd me siis näeme, kuidas ühest müüjatüdrukust on saanud peaminister ja kuidas seal mõnestki teisest tänavaaktivistist ning harimatust inimesest on saanud valitsuse liige,” teatas ta.

Hea Abiratas.ee lugeja, mida arvad sina Marte Helme samust? Kas president peask Helme kingituse vastu võtma? Kas sellest vanast kaabust piisab leppimiseks?

Hakka Abiratta jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa oled alati kursis kõige värskema alternatiivse tõega!

LOE LISAKS

President Kaljulaid saatis Soome peaministrile toetuse märgina oma vana dressipluusi

SÜVARIIK TEGUTSEB: Siseminister Mart Helme kabinetti riputati öösel uus foto presidendist

One Comment on “TÕELINE ÜLLATUS: Mart Helme saatis president Kaljulaidile lepituse otsimiseks oma vana kaabu”

  1. Mart hea südamega mees. Ma oleksin saatnud vanad aluspüksid ja Sauna Marile Soome aukudega vanad pesemata sokid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga