DOPINGUSKANDAAL PARDIRALLIL: Võidupart osutus hoopis haneks!

0 Shares

Hetke enne võistluste algust – pardid ootamas võistluse stardipauku
(Foto: Martin Dremljuga / Delfi.ee)

Laupäeval toimus Tallinnas Kadrioru pargis heategevuslik Pardiralli, millel pälvis esikoha europarlamendi saadiku Urmas Paeti part, kes pälvis võidu eest reisi Rootsi.

Pardiralli võitja juubeldamas hetk peale võistluse lõpetamist
(Foto: auburnjuniors.org)

Peale võistlust viidi esikolmikusse tulnud pardid traditsioonilisse dopingukontrolli.  Ja kahjuks hakkasid juba eile hästi informeeritud ringkondades liikuma sahinad sellest, et võidupardi organismist on leitud „halb analüütiline leid“. 

Võidu saavutanud part oli tegelikult hoopis hani?

Täna hommikuks väljastas rahvusvaheline dopinguagentuur kinnituse selle kohta, et  analüüside tulemusena tuvastati võidupardi organismist jälgi manipuleerimisest kehaväliste võõrgeenidega – nimelt leiti võidupardi organismist hariliku hallhane (Anser anser ) geene, mis võistlustingimustes annavad tavalisele pardile tohutu eelise kaasvõistlejate ees. Kuna hallhane ujulestad on umbes kolmandiku võrra suuremad pardi ujulestadest, lisaks on ka hane jalalihased tugevamad ja võimsamad, siis saavutab hane geenidega toidetud võistluspart võistlustingimustes märgatava eelise kaasvõistlejate ees.

Hane geenide hulk võidupardi organismis oli nii kõrgel tasemel, et võistluse toimumise päeval oli tegemist rohkem hane kui pardiga.

Hetkel ei ole veel kindel, kas laupäevase pardiralli võit läheb tühistamisele või mitte. Otsus võistluse võitja suhtes tehakse peale rahvusvahelise dopinguagentuuri poolset põhjalikku uurimust, lisaks praegusele A-proovile on vaja avada ja analüüsida veel ka võitja pardi (st. hane) B-proov, C-proov ja D-proov. Alles pärast seda saab teha lõpliku otsuse, kas võitjaks tulnud part oli tegelikult ikka part või hoopis hani ning kas võidutulemus läheb tühistamisele või mitte.

Hetk, mis oleks pidanud äratama kahtlusi – mõõtmetelt reisilaevast suurem pardiralli võidupart
võistluseelsel õhtul Tallinna sadamas oma õhtusel treeningul
(Foto: Laily Lanisy / thelanisy.com)

Liiguvad jutud isikust hüüdnimega „Kindral“

Pardirallil lahvatanud dopinguskandaaliga seoses liiguvad jutud isikust hüüdnimega „Kindral“, kes väidetavalt aitas geenidopinguga vahelejäänud pardil (tegelikult siis hanel) koostada võistluseelsel perioodil toitumiskava ning kokku leppida kohtumisi dopinguarstiga. See müstiline “Kindral” kasutas selleks Soome SIM-kaarti. Väidetavalt viibis „Kindral“ natuke enne pardiralli algust ka Kadriorus ühe seest õõnsa puu läheduses.

Hetkel on veel selgusetu, kas „Kindrali“ puhul on tegemist sama isikuga, kes oli segatud ka eesti suusasportlaste dopinguskandaali talvisel suusaalade MMi-il. Loodetavasti selgub tõde selle kohta aja jooksul.

Pressikonverents 14:00 Luigetiigi kaldal

Täna kell 14:00 toimub Kadriorus Luigetiigi kaldal pressikonverents, kus annavad juhtunust ülevaate pardiralli korraldajad ja rahvusvahelise dopinguagentuuri esindajad.

Asjaosaliste kommentaarid

Pardiralli võitjaks tulnud part hetk enne Abiratta reporteri eest põgenemist
(Foto: cfxworkshop.com)

Abiratas.ee proovis saada selgitusi juhtunu kohta ka pardiralli võitnud pardilt (st. hanelt), kuid kahjuks jäi võidupart (s.t hani) meile kättesaamatuks. Nähes Abiratta ajakirjanikke, põgenes pardiralli võidupart meie ajakirjaniku eest.

Antud dopinguskandaali nõustusid kommenteerima teised laupäevase ürituse asjaosalised.

Märt Avandi, üks pardiralli ürituse eestvedajatest, kommentaar: “Sellist jama on raske kommenteerida!”

Urmas Paet  on juba pakitud kohvriga sadamas ootamas laevaleminekut

Urmas Paet, pardiralli võidupardi (st. hane), omanik: “See on mulle täielik üllatus! See on niivõrd ootamatu üllatus minu jaoks, ei oskagi kohe kosta selle peale midagi.  Rõõm laupäevasest võidust oli nii suur! Viimasel ajal on mul olnud väga pingeline töögraafik ning  pole õnnestunud juba tükk aega korralikult puhata, seetõttu otsustasime minna oma võidureisile kohe esimesel võimalusel. Eile õhtul pakkisime kiiresti kohvrid ja olemegi just praegu Tallinna sadama D-terminaalis ning ootame laevapardale minekut. Oleks ikka väga kahju, kui meie kauaoodatud reis nüüd sellise jama tõttu ära peaks jääma.“

Hea Abiratas.ee lugeja, anna meile teada, millised mõtteid ja emotsioone käesolev dopinguskandaal sinus tekitab? Kas võidupardi võit tuleks tühistada? Kas Urmas Paetile peaks alles jääma võidetud reis?

LOE LISAKS:
Sellel suvel peavad kõik rannalised Pärnu rannas kandma ujumisrõngast
Eesti uus rahvussport – ajakirjanduse eest põgenemine
Skandaalne intsident suusa MM-il – norralased keeldusid joomast tervituspitsi Eesti Vabariigi auks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga